Lider Wiosny Robert Biedroń zaapelował do prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego o przyspieszenie realizacji zobowiązań zawartych w Deklaracji LGBT, w kontekście przyjęcia przez KE Strategii na rzecz równości osób LGBTIQ - poinformował rzeczniczka prasowa Wiosny Katarzyna Kotula.

"Robert Biedroń prezes partii Wiosna, poseł do Parlamentu Europejskiego, w dniu 01.12. 2020 skierował do prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego list, w którym apeluje o przyspieszenie realizacji zobowiązań zawartych w Deklaracji LGBT w kontekście przyjęcia przez Komisję Europejska +Strategii na rzecz równości osób LGBTIQ na lata 2020-2025+, czyli pierwszej w historii unijnej strategii na rzecz równości lesbijek, gejów, osób biseksualnych, transpłciowych, niebinarnych, interseksualnych i queer"- poinformowała w komunikacie przesłanym PAP Kotula.

Jak podkreśliła rzeczniczka Wiosny, przyjęta prze KE strategia obejmuje walkę z dyskryminacją, zapewnienie bezpieczeństwa, ochronę praw tęczowych rodzin i zapewnienie równości osobom LGBTQI i ma być realizowana przez państwa członkowskie UE.

W lutym 2019 r. prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podpisał Warszawską Deklarację LGBT+. Zakładała ona m.in. pomoc miasta w utworzeniu Hostelu dla młodzieży LGBT, monitoring przestępstw z nienawiści, a także edukację seksualną i "równościową" w szkołach. (PAP)

autor: Marzena Kozłowska