Na Ukrainie w ciągu ostatniej doby liczba zakażonych koronawirusem wzrosła o 311 - do 2203, a liczba zmarłych chorych na Covid-19 zwiększyła się o 12, do 69 - przekazało w piątek Centrum Zdrowia Publicznego tego kraju. Dodano, że ogółem 61 osób wyzdrowiało.

Najwięcej przypadków zakażenia zdiagnozowano do tej pory w obwodzie czerniowieckim (366), w Kijowie (348) i w obwodzie iwano-frankowskim (254).

Wśród zmarłych jest 40 kobiet i 29 mężczyzn. 80 proc. ofiar śmiertelnych cierpiało na choroby towarzyszące, w tym ciężkie schorzenia układu krążenia, cukrzycę, choroby nerek i płuc - dodano.

Centrum Zdrowia Publicznego poinformowało, że dotychczas na Ukrainie metodą PCR przebadano ponad 23,5 tys. próbek. Zaznaczono, że testy przechodzą ci, u których podejrzewana jest infekcja, oraz osoby, które miały kontakt z kimś zakażonym koronawirusem.

W piątek wiceminister ochrony zdrowia i główny lekarz sanitarny Wiktor Laszko oświadczył na kanale 1+1, że na Ukrainie może nie być prognozowanego na 14-15 kwietnia szczytu zachorowań na Covid-19, jeśli Ukraińcy będą przestrzegać obowiązujących w kraju ograniczeń.