Z 645 do 794 wzrósł w ciągu doby na Ukrainie bilans potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem - podało w środę wieczorem ministerstwo ochrony zdrowia. Liczba zmarłych, u których zdiagnozowano Covid-19, zwiększyła się z 17 do 20.

"Według danych Centrum Zdrowia Publicznego z godz. 22 (godz. 21 w Polsce) 1 kwietnia na Ukrainie jest 794 potwierdzonych laboratoryjnie - przy wykorzystaniu metody PCR - przypadków Covid-19. Ogółem odnotowano 20 zgonów z powodu Covid-19. Łącznie 13 osób już wyzdrowiało (...)" - napisało ministerstwo na Facebooku.

Dzień wcześniej informowano o 10 wyzdrowiałych.

W środę portal Ekonomiczna Prawda zwrócił uwagę na wyniki badania przeprowadzonego przez firmę Info Sapiens w sprawie wpływu pandemii na finanse Ukraińców. Łącznie 60 proc. ankietowanych przyznało, że odczuli jej negatywne skutki. 38 proc. dorosłych Ukraińców oświadczyło, że zmniejszył się regularny dochód w ich rodzinie, 16 proc. poinformowało o całkowitej utracie dochodu, a 14 proc. o utracie pracy.

Tego dnia również opublikowano rezultaty badania agencji Rating, z których wynika, że ok. 60 procentom Ukraińców oszczędności - w przypadku utraty dochodów - wystarczą na mniej niż miesiąc. Dwie trzecie uczestników badania przekazało, że miało pracę przed wprowadzeniem związanych z Covid-19 ograniczeń. 35 proc. z nich kontynuuje pracę w zwykłym trybie, 32 proc. wzięło urlop, 29 proc. pracuje zdalnie, a 4 proc. straciło pracę.