Potwierdzono dwa nowe przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2 na Podkarpaciu. Chodzi o młodą kobietę z powiatu leżajskiego oraz mężczyznę w sile wieku z powiatu mieleckiego – poinformowała w poniedziałek PAP rzeczniczka wojewody podkarpackiego Małgorzata Waksmundzka-Szarek.

Stan zdrowia obu osób jest dobry. Jak ustaliła PAP przebywają one w ścisłej kwarantannie domowej.

Do tej pory w województwie podkarpackim badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 10 przypadków zakażenia koronawirusem.

Jak zaznaczyła rzeczniczka, obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 1906 osób, dla 1106 osób wydano decyzje o poddaniu się kwarantannie domowej. "Aktualnie hospitalizowanych jest 56 osób" - dodała.

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie wykonano 393 testy.

Pierwszy przypadek zakażenia wirusem SARS-CoV-2 na Podkarpaciu zanotowano w minioną środę, dwa kolejne w czwartek, trzy w piątek oraz po jednym w sobotę i niedzielę.

Zakażenie dotyczy sześciu kobiet oraz czterech mężczyzn. Ośmioro pacjentów pochodzi z Leżajska lub powiatu leżajskiego; wszystkie one miały kontakt z pierwszym przypadkiem choroby Covid-19.