Zrobimy wszystko, żeby dać Polakom wybór, żeby dać Polakom alternatywę dla złych rządów PiS, bo tylko wtedy wygramy wybory samorządowe - powiedział w sobotę podczas mazowieckiej konwencji PO i Nowoczesnej lider Platformy Grzegorz Schetyna.

Schetyna podkreślił, że PO i Nowoczesna ma szanse wygrać wybory samorządowe w roku odzyskania przez Polskę niepodległości. "I to zrobimy, dzisiaj to obiecujemy" - zaznaczył.

Koalicję z Nowoczesną Schetyna określił jako "coś naturalnego". "Jesteśmy koło siebie, bo rozmawialiśmy i tak naprawdę odszukaliśmy się w sposób taki absolutnie otwarty i naturalny" - mówił.

W ocenie lidera Platformy nadchodzące wybory samorządowe będą symbolem tak jak te z 1990 roku. "Dzisiaj wyzwanie dla nas będzie, dużo poważniejsze, jeszcze bardziej poważne, my musimy Polsce przywrócić wolność i suwerenność. Dzisiaj musimy powiedzieć: pokonamy PiS, pogonimy PiS i dzisiaj to mówimy" - podkreślił Schetyna.

Według niego prezes PiS Jarosław Kaczyński nie lubi niezależności i samorządu. "Samorządy są wrogiem właśnie przez swoją niezależność. Więc dzisiaj mówimy: Prezesie Kaczyński samorządy to nie CBOS im nic nie można kazać, je trzeba po prostu szanować" - podkreślił szef PO.

"I chcę, by to bardzo wyraźnie wybrzmiało tutaj na naszym spotkaniu nie popełnimy błędów węgierskiej opozycji, będziemy szukać wspólnoty, będziemy rozmawiać, będziemy tworzyć relacje z innymi środowiskami i też innymi wolnościowymi prodemokratycznymi partiami politycznymi. Zrobimy wszystko, żeby dać Polakom wybór, żeby dać Polakom alternatywę dla złych rządów PiS, bo tylko wtedy te wybory wygramy" - mówił Schetyna.