Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska - pod taką nazwą PO i Nowoczesna wystartują wspólnie w wyborach samorządowych do sejmików województw – poinformowali w sobotę liderzy obu ugrupowań.

Lider mazowieckiej Platformy Andrzej Halicki powiedział podczas wspólnej konwencji PO i Nowoczesnej w Warszawie, że koalicja obu ugrupowań ma charakter ogólnopolski, a w sobotę „konkretyzuje się w pierwszym regionie”.

„To dla nas bardzo ważne, ale myślę, że także dosyć symboliczne, bo – jak pamiętamy - w 2006 roku zwycięska, wieloletnia seria zaczęła się w Warszawie, a konkretnie na tej sali: pierwsze bardzo spektakularne zwycięstwo Hanny Gronkiewicz-Waltz. Warto o tym pamiętać, bo teraz pójdziemy tą samą drogą” – mówił poseł PO.

Przekonywał, że Platforma i Nowoczesna mają „przepis na zwycięstwo”. To – jak wskazał – formuła koalicyjnego startu, obejmująca wspólne listy i wspólnych kandydatów. „Niektórzy mówią, że najtrwalsze małżeństwa są z rozsądku” – żartował Halicki.

Liderka mazowieckich struktur Nowoczesnej, posłanka Kamila Gasiuk-Pihowicz podkreślała, że obie partie wchodzą dziś na zupełnie nową drogę. „Dzisiejszy dzień to jest początek nowej drogi dwóch głównych sił opozycyjnych do dobrego wyniku w wyborach samorządowych w całym kraju. Razem w wyborach samorządowych możemy naprawdę zdziałać dużo więcej” – podkreśliła Gasiuk-Pihowicz.