Jesteśmy zjednoczeni, tworzymy tutaj wspólnotę; ten rok musi być dla nas rokiem wyborczego zwycięstwa; gorąco w to wierzę, że wspólnie to osiągniemy - powiedział lider PO Grzegorz Schetyna podczas sobotniej mazowieckiej konwencji Platformy i Nowoczesnej.

"Dziś możemy powiedzieć: jesteśmy zjednoczeni, tworzymy tutaj wspólnotę. To nie jest formalne zjednoczenie, to jest zjednoczenie programowe, to jest pomysł na wspólnotę naszych działań, aktywności, na to, byśmy mogli dać Polakom nadzieję. Wydaje mi się, że to nas połączyło; dziesiątki spotkań i rozmów znalazły dziś tu, na Mazowszu, dobry finał" - powiedział Schetyna.

Podkreślił, że obecny rok jest szczególny - ze względu na 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, ale i na zbliżające się wybory samorządowe. "To musi być dla nas rok wyborczego zwycięstwa; gorąco w to wierzę, że wspólnie to osiągniemy" - podkreślił

Zaznaczył jednocześnie, że bardzo ważne jest, by do tego czasu Platforma i Nowoczesna "współpracując ze sobą, nie pozwoliły na łamanie demokracji". "Nasze plany, efekt naszej pracy, wywołał wielką frustrację u (Jarosława) Kaczyńskiego i PiS, bo nieprzypadkowo w ubiegłym tygodniu rozpoczął się sezon polowania na polityków opozycji"- podkreślił lider PO.

Mówił, że obecnie zatrzymano posła PO Stanisława Gawłowskiego i uchylono immunitet posłance Nowoczesnej Kamili Gasiuk-Pihowicz, a senatorowi PiS Stanisławowi Kogutowi - nie. "To hańba i wstyd" - ocenił. Dodał, że jego zdaniem "ta reakcja PiS" jest spóźniona.

"To już jest za późno panie Kaczyński, bo Polacy już was poznali, zobaczyli, jacy jesteście naprawdę i naprawdę musicie to wiedzieć: przegracie kolejne wybory" - powiedział Schetyna.