Wierzę, że pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej będzie nas jednoczył, niezależnie od poglądów politycznych - mówił prezydent Andrzej Duda podczas wtorkowej na pl. Piłsudskiego w Warszawie. To symbol naszej wspólnoty - podkreślił.

W ocenie prezydenta odsłonięty we wtorek Pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 roku jest "wymownym obeliskiem, który stanie się w krótkim czasie świętym miejscem dla wszystkich Polaków".

"Czemu? Bo jest symbolem naszej wspólnoty. Bo upamiętnia to, co było wspólnotowe, i że właśnie dlatego co było wspólne, nasze, oni zginęli. I dlatego jest on nasz wspólny. I wierzę w to, że będzie nas właśnie jednoczył, niezależnie od poglądów, od barw politycznych, niezależnie od szczegółowych przekonań" - powiedział Duda.

"Bo on jest wszystkich. I dla wszystkich" - podkreślił prezydent.