Prezydent Lech Kaczyński zrobił dla Polski wielkie rzeczy; dzięki jego pracy i programowi Polska jest dzisiaj coraz silniejsza i bezpieczniejsza - mówił prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości na pl. Piłsudskiego. Realizujemy to, co zostawił nam w testamencie Lech Kaczyński - dodał.

Prezydent mówił, że Lech Kaczyński "zrobił dla Polski rzeczy wielkie". "I to także dzięki niemu, dzięki jego pracy, dzięki jego programowi, dzięki jego przekonaniom, które niestrudzenie starał się wcielać w życie, realizować swoją wizję wolnej Polski, ta Polska dzisiaj jest coraz silniejsza" - powiedział Duda.

"Polska dzisiaj jest coraz bezpieczniejsza, bo my dzisiaj realizujemy to, o czym on mówił, a czego on nie zdążył zrealizować, to co on nam zostawił w testamencie" - powiedział prezydent na uroczystości podczas której m.in. odsłonięto kamień w miejscu, w którym jesienią ma stanąć pomnik Lecha Kaczyńskiego.

Prezydent podkreślił, że Lechowi Kaczyńskiemu pomnik "zwyczajnie się należy".

"Nikt nie miał takiego doświadczenia politycznego, wynikającego z zaufania, którym było obdarzany. Obdarzany przez różnych ludzi, reprezentujących różne poglądy. A przede wszystkim przez wyborców, którzy wybierali go do Senatu, do Sejmu, na prezydenta Warszawy i wreszcie na prezydenta Rzeczpospolitej. Cieszył się po prostu ogromnym zaufaniem społecznym, bo sobie na to zaufanie zapracował. Można więc śmiało powiedzieć, że zapracował sobie swoją służbą dla ojczyzny, także i na to upamiętnienie" - powiedział prezydent.