Politycy Nowoczesnej podczas środowej konferencji prasowej zaapelowali do prezydenta Dudy o zwołanie Rady Bezpieczeństwa Narodowego (RBN) oraz przeprowadzenie audytu polskiej armii po "dwóch latach fatalnych rządów ministra Antoniego Macierewicza".

"Pan prezydent nie planuje zwołania posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego w tej sprawie" - skomentował PAP Soloch. Dodał, że prezydent jest na bieżąco ze wszystkimi sprawami związanym z bezpieczeństwem państwa. "Jeżeli prezydent uzna, że istnieje potrzeba zwołania RBN, to takie posiedzenie się odbędzie. Na razie nie jest planowane" - powiedział.

We wtorek prezydent Duda na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego odwołał ze stanowiska w rządzie m.in. dotychczasowego szefa MON Antoniego Macierewicza; na nowego ministra obrony narodowej został powołany Mariusz Błaszczak, który dotychczas pełnił funkcję ministra spraw wewnętrznych i administracji.

Reklama

Poseł Nowoczesnej Adam Szłapka ocenił w środę, że Macierewicz po dwóch latach rządów nie może po prostu odejść - "musi zostać rozliczony". Jak dodał, po dwóch latach "fatalnych rządów Macierewicza i niszczenia polskiej armii", Zwierzchnik Sił Zbrojnych (prezydent RP - PAP) powinien przeprowadzić rzetelny audyt stanu polskiej armii i stanu polskiego bezpieczeństwa. (PAP)

autor: Marzena Kozłowska, Rafał Białkowski