PPK

21 listopada 2019 r.

Być w PPK czy nie być? O czym pracodawca powinien poinformować pracowników średniej firmy 21 listopada 2019 r.

„Szanowni Państwo, nasza firma od stycznia 2020 roku musi wdrożyć PPK. Na naszej stronie znajdziecie odpowiednie informacje”. Tak może brzmieć informacja od pracodawcy w związku ze zbliżającym się terminem wdrożenia Pracowniczych Planów kapitałowych w firmie, ale akurat ta formuła komunikacji byłaby jedną z najgorszych. Dlaczego? Czym ją zastąpić? Jak pracodawca może podejść do tematu wprowadzania PPK w swojej firmie? Wyjaśniamy.

30 października 2019 r.

MŚP też dołączą do PPK. Będą mogły korzystać z doświadczeń dużych firm30 października 2019 r.

Przystąpienie 1 lipca 2019 do Pracowniczych Planów Kapitałowych największych  firm rodziło sporo pytań i różnic interpretacyjnych. Trudno się dziwić, biorąc pod uwagę, że do 1 lipca nie istniały żadne praktyki rynkowe w zakresie PPK w naszym kraju. Po kilku miesiącach działania jest już łatwiej. Kolejni dołączający do PPK mogą korzystać z doświadczeń zdobytych podczas wdrażania przez poprzedników. Niedługo pora na małych i średnich przedsiębiorców.

16 października 2019 r.

Przekazywanie wpłat do PPK nie musi być skomplikowane. O czym trzeba pamiętać16 października 2019 r.

Wszystko to co firma robi w fazie przygotowań do wdrożenia PPK i już podczas wdrażania pracowniczych planów kapitałowych, będzie procentować podczas kluczowego momentu, jakim jest comiesięczne naliczanie wpłat i ich przekazywanie do instytucji finansowej. Warto więc zainwestować w ten pierwszy etap, by proces wpłacania środków na konto PPK pracownika odbywał się bezproblemowo.

17 lipca 2019 r.

W systemie ewidencji Pracowniczych Planów Kapitałowych, prowadzonej przez Polski Fundusz Rozwoju, mamy już ponad 200 firm

Ponad 200 firm podpisało umowy w ramach PPK17 lipca 2019 r.

W systemie ewidencji Pracowniczych Planów Kapitałowych, prowadzonej przez Polski Fundusz Rozwoju, mamy już ponad 200 firm - poinformował w środę PAP prezes PFR Paweł Borys. Jak dodał, ponad 3 mln osób odwiedziło już portal www.mojeppk.pl.

4 lipca 2019 r.

Zarządzaniem i inwestowaniem pieniędzy gromadzonych w ramach PPK zajmować się będą instytucje finansowe, które spełniają odpowiednie warunki i zostaną wpisane do ewidencji, prowadzonej przez Polski Fundusz Rozwoju.

Marczuk: Wdrożenie PPK będzie wyzwaniem dla MŚP4 lipca 2019 r.

Wyzwaniem będzie zbudowanie zaufanie do Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK) po doświadczeniach z OFE oraz wdrożenie ich w mniejszych firmach - powiedział w czwartek wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju Bartosz Marczuk podczas konferencji o wdrażaniu PPK.