PPK

30 października 2019 r.

MŚP też dołączą do PPK. Będą mogły korzystać z doświadczeń dużych firm30 października 2019 r.

Przystąpienie 1 lipca 2019 do Pracowniczych Planów Kapitałowych największych  firm rodziło sporo pytań i różnic interpretacyjnych. Trudno się dziwić, biorąc pod uwagę, że do 1 lipca nie istniały żadne praktyki rynkowe w zakresie PPK w naszym kraju. Po kilku miesiącach działania jest już łatwiej. Kolejni dołączający do PPK mogą korzystać z doświadczeń zdobytych podczas wdrażania przez poprzedników. Niedługo pora na małych i średnich przedsiębiorców.

16 października 2019 r.

Przekazywanie wpłat do PPK nie musi być skomplikowane. O czym trzeba pamiętać16 października 2019 r.

Wszystko to co firma robi w fazie przygotowań do wdrożenia PPK i już podczas wdrażania pracowniczych planów kapitałowych, będzie procentować podczas kluczowego momentu, jakim jest comiesięczne naliczanie wpłat i ich przekazywanie do instytucji finansowej. Warto więc zainwestować w ten pierwszy etap, by proces wpłacania środków na konto PPK pracownika odbywał się bezproblemowo.

17 lipca 2019 r.

W systemie ewidencji Pracowniczych Planów Kapitałowych, prowadzonej przez Polski Fundusz Rozwoju, mamy już ponad 200 firm

Ponad 200 firm podpisało umowy w ramach PPK17 lipca 2019 r.

W systemie ewidencji Pracowniczych Planów Kapitałowych, prowadzonej przez Polski Fundusz Rozwoju, mamy już ponad 200 firm - poinformował w środę PAP prezes PFR Paweł Borys. Jak dodał, ponad 3 mln osób odwiedziło już portal www.mojeppk.pl.

4 lipca 2019 r.

Zarządzaniem i inwestowaniem pieniędzy gromadzonych w ramach PPK zajmować się będą instytucje finansowe, które spełniają odpowiednie warunki i zostaną wpisane do ewidencji, prowadzonej przez Polski Fundusz Rozwoju.

Marczuk: Wdrożenie PPK będzie wyzwaniem dla MŚP4 lipca 2019 r.

Wyzwaniem będzie zbudowanie zaufanie do Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK) po doświadczeniach z OFE oraz wdrożenie ich w mniejszych firmach - powiedział w czwartek wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju Bartosz Marczuk podczas konferencji o wdrażaniu PPK.

2 lipca 2019 r.

Podstawowe wpłaty na konto PPK wyniosą 2% wynagrodzenia brutto po stronie pracownika (lub 0,5% dla osób najmniej zarabiających) i 1,5% po stronie pracodawcy.

Aktywa w PPK mogą z czasem sięgnąć 1/3 środków zgromadzonych w TFI2 lipca 2019 r.

Aktywa zgromadzone w funduszach zdefiniowanej daty w ramach pracowniczych planów kapitałowych (PPK) mogą z czasem stanowić nawet 1/3 wszystkich środków zgromadzonych w towarzystwach funduszy inwestycyjnych (TFI), przewiduje prezes Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) Paweł Borys w rozmowie z ISBnews.TV. Liczy on, że poziom uczestnictwa w PPK na początku może sięgnąć 60%, co oznaczałoby ok. 7 mln pracowników.