PPK

25 lutego 2019 r.

pieniądze

Bartosz Marczuk: PPK są prostym i wygodnym sposobem oszczędzania25 lutego 2019 r.

-Oszczędzać warto w każdym wieku, niezależnie od tego, czy pozostało nam kilka, czy kilkadziesiąt lat do emerytury. Szczególnie warto oszczędzać w PPK, bo dopłaty do własnego wkładu z firmy i od państwa są bardzo atrakcyjne. Oczywiście im wcześniej zaczniemy, tym bardziej skorzystamy z zasady procentu składanego - przekonuje Bartosz Marczuk, wiceprezes PFR.

23 stycznia 2019 r.

Najczęściej zadawane pytania o PPK23 stycznia 2019 r.

Pracownicze Plany Kapitałowe to program prospołeczny beż żadnych pułapek dla 11 mln pracowników – tak zapewnił premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej inaugurującej kampanię informacyjna wokół PPK. Jest też powszechny i dobrowolny, a dopłaca do niego zarówno państwo jak i pracodawca. To tylko zarys idei PPK, a jako, że program jest wciąż świeży i budzi spore zainteresowanie, warto poznać więcej informacji na jego temat.

18 stycznia 2019 r.

Najważniejsze informacje o PPK: Pracownicze Plany Kapitałowe w skrócie18 stycznia 2019 r.

1 stycznia 2019 roku weszła w życie ustawa o Pracowniczych Planach Kapitałowych. Wprowadzenie PPK oznacza, że już od 1 lipca br. pierwsi pracownicy będą mieli możliwość powiększenie przyszłych świadczeń emerytalnych. To zupełnie nowe podejście do oszczędzania w naszym systemie emerytalnym, choć z powodzeniem stosowane od dawna przez m.in. Wielką Brytanię, Niemcy czy Szwecję. Najważniejsze informacje o PPK.

27 grudnia 2018 r.

W związku z koniecznością dokonywania comiesięcznych wpłat do PPK kwestią kluczową jest dostosowanie systemów kadrowo-płacowych do wymogów związanych z nowymi obciążeniami

PPK to nowe obowiązki pracodawców27 grudnia 2018 r.

Aby sprawnie administrować tym programem, a zwłaszcza odpowiednio zarządzać związaną z nim dokumentacją, konieczne są m.in. zmiany w procedurach wewnętrznych i systemach kadrowo-płacowych.

13 grudnia 2018 r.

PPK muszą mieć dodatkowe zabezpieczenia

PPK muszą mieć dodatkowe zabezpieczenia13 grudnia 2018 r.

Od nowego roku firmy zaczną przygotowania do rozpoczęcia przekazywania składek do pracowniczych planów kapitałowych. Ale nadal wokół tej dodatkowej formy oszczędzania pojawiają się pytania.