PPK

12 października 2020 r.

Wdrożenie PPK w małej i średniej firmie: System kadrowo-płacowy to podstawa [WYWIAD]12 października 2020 r.

- Do terminu podpisania umowy o zarządzanie zostało mało czasu, a nadal zdarzają się przypadki, że dostawcy jeszcze nie uaktualnili oprogramowania, co oznacza, że firmy są nieprzygotowane nie tylko pod względem dopełnienia ustawowych terminów, ale do systematycznej, standardowej pracy. Nie mają narzędzi, które będą pozwalały naliczać składki do PPK. W tym momencie czasu na zrealizowanie wszystkich zadań jest niewiele - przypomina Joanna Wójcik, ekspert ds. programów emerytalnych i inwestycyjnych.

28 września 2020 r.

PPK: Wdrożenie to dopiero początek. Jak obsługiwać pracownicze plany kapitałowe [WYWIAD]28 września 2020 r.

Małe i średnie firmy często nie mają świadomości, że oprócz wdrożenia, na dłużej zostanie z nimi obsługa planów kapitałowych – przypomina Arkadiusz Nowak z HRM Point. Jak się przygotować, by nie dać się zaskoczyć terminom, czy opłaca się inwestować w aplikacje do obsługi, kogo należy włączyć do programu – o tym więcej w wywiadzie.

14 września 2020 r.

Oszczędny płaci dwa razy. Dlaczego warto korzystać z oprogramowania do obsługi PPK14 września 2020 r.

Jeśli firma nie kupi specjalnego programu do obsługi PPK, nie wyda pieniędzy. To proste. Ale czy zaoszczędzi? To już nie jest takie oczywiste. W zamian działom kadrowo-płacowym przybędzie pracy, zwiększy się ryzyko błędów, a spowolni tempo pracy. A jeśli jeszcze dojdzie do tego niedopilnowanie terminów, a w konsekwencji kary dla pracodawcy, to oszczędności wydają się być wątpliwe.

7 maja 2020 r.

Średnia i mała firma w PPK: 20 pytań do pracodawcy7 maja 2020 r.

Dla firm średnich termin zawarcia umowy o zarządzanie PPK został wydłużony do 27 października, a zawarcia umowy o prowadzenie – do 10 listopada 2020 roku. Tym samym drugi i trzeci etap PPK, który obejmie firmy zatrudniające między 20 a 49 osób, będą prowadzone równolegle.