Gościem Szymona Glonka w podcaście "DGPtalk: Z pierwszej strony" jest Piotr Kowalski, członek zarządu zarządu PDMA CE, dyrektor ds. rozwoju produktu wprowadzający na rynek oprogramowanie specjalistyczne dla przemysłu i edukacji.

Sensorycznie i na serio

Sensorycznie i na serio to społeczny maraton projektowania i programowania, którego celem jest wypracowanie cyfrowych prototypów rozwiązań odpowiadających na potrzeby osób z niepełnosprawnościami sensorycznymi.

2. edycja odbędzie się 21-23 października 2022 r. w Krakowie.

Wyzwaniem tegorocznej edycji będzie Miasto / Przestrzeń przyjazna osobom niewidomym.

– Sensorycznie i na serio zaczęło się od bardzo prostej idei, żeby wykorzystać umiejętności specjalistów, którzy na co dzień zajmują się tworzeniem nowych produktów, programowaniem, designem i stworzyć nowe rozwiązania, które sprawią, że przestrzeń wokół nas będzie bardziej dostępna dla osób z niepełnosprawnościami, ale też dla osób, które są czasowo niesprawne albo znajdują się w sytuacji wymagającej specjalnego traktowania – mówi Piotr Kowalski.

– W tym roku mamy drugą edycję, pierwsza była zrobiona w czasie pandemii więc miała charakter zdalny. Tym razem spotykamy się na żywo, na trzy intensywne dni podczas, których będziemy mieli mnóstwo spotkań z ekspertami – dodaje Piotr Kowalski.

Zapraszamy do wysłuchania najnowszego odcinka "DGPtalk: Z pierwszej strony".

Pobierz aplikację upday z Google Play lub App Store!

Piotr Kowalski – członek zarządu zarządu PDMA CE, dyrektor ds. rozwoju produktu wprowadzający na rynek oprogramowanie specjalistyczne dla przemysłu i edukacji.