Regiony depczą Warszawie po piętach

28 października 2019

Miasta regionalne dogoniły wreszcie stolicę pod względem nowoczesnej powierzchni biurowej. To efekt sukcesywnego zwiększania od kilku lat przez deweloperów aktywności na innych rynkach

W I kwartale tego roku w Warszawie oddano do użytku ponad 80 tys. mkw. biur. W tym samym czasie na ośmiu rynkach regionalnych (Krakowie, Wrocławiu, Łodzi, Poznaniu, Katowicach, Trójmieście, Szczecinie, Lublinie) powstało ich ponad 240 tys. mkw. Tym samym region stołeczny i regionalne mają dziś do zaoferowania po ponad 5 mln mkw. powierzchni każdy.

Zdaniem ekspertów z dalszych planów deweloperów wynika, że ta tendencja się utrzyma. Nawet więcej, już niedługo rynki regionalne mają szansę wyprzedzić Warszawę w dostępnych zasobach biurowych. Jak wynika z najnowszego raportu BNP Paribas Real Estate Poland, w miastach regionalnych w budowie znajduje się obecnie ponad 80 projektów o łącznej powierzchni około 875 tys. mkw. Dla porównania w stolicy w realizacji jest 767 tys. mkw. biur, co zresztą pokazuje, że także rynek warszawki wciąż nie jest jeszcze nasycony. Choć dynamika jego rozwoju nieco hamuje. W połowie ubiegłego roku bowiem nowa podaż w była ponad dwukrotnie większa.

Pozostało 83% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Autopromocja
381453mega.png
381455mega.png
381148mega.png
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.