"Dziś rano obudziły nas głośne wybuchy. Do Żytomierza nic nie przyleciało, były ostrzelane wojskowe obiekty wokół miasta, rakiety wystrzelono z samolotów z terytorium Białorusi. Wystrzelono ich łącznie 24" - powiedział mer w nagraniu.

Urzędnik nie poinformował o ewentualnych poszkodowanych wskutek ataku. Zapewnił, że w samym Żytomierzu jest spokojnie. Miasto leży ok. 170 km od granicy z Białorusią.

Nad ranem ostrzelano obiekt wojskowy w obwodzie lwowskim

Reklama

Siły rosyjskie ostrzelały w sobotę nad ranem obiekt wojskowy w obwodzie lwowskim - poinformował Maksym Kozycki, szef władz tego regionu na zachodzie Ukrainy. Wskutek ostrzału cztery osoby zostały ranne.

W sobotę o 4 rano ostrzelany z rakiet został obiekt wojskowy w rejonie (powiecie) jaworowskim - przekazał gubernator w mediach społecznościowych. Powiat znajduje się w pobliżu granicy z Polską. Kozycki dodał, że ostrzał przeprowadzono z Morza Czarnego. Według wstępnych informacji ukraińskim siłom udało się zestrzelić dwie rakiety. "Cztery, niestety, doleciały" - dodał.

Ok. 30 rakiet wystrzelono w obwód żytomierski

Siły rosyjskie nad ranem w sobotę wystrzeliły ok. 30 rakiet w obwód żytomierski - poinformował szef władz tego regionu w środkowej Ukrainie Witalij Buneczko. Według niego jeden żołnierz zginął i jeden został ranny. "Dziś, tak jak pierwszego dnia pełnowymiarowej inwazji, od 4.15 rano wróg znowu przeprowadzał uderzenia rakietowe w obwód żytomierski" - napisał gubernator. Jak dodał, w terytorium obwodu wystrzelono około 30 rakiet.

Według wstępnych informacji jeden wojskowy zginął i jeden został ranny. Doszło do nieznacznych uszkodzeń infrastruktury wojskowej - przekazał.

20 pocisków wystrzelono w obwód czernihowski z Białorusi

W miejscowość Desna w obwodzie czernihowskim na północy Ukrainy w sobotę wystrzelono z terytorium Białorusi 20 pocisków - poinformowało ukraińskie dowództwo operacyjne Północ.

W sobotę ok. 5 rano na obwód czernihowski przeprowadzono zmasowany ostrzał rakietowy - czytamy w komunikacie. Według dowództwa z terytorium Białorusi z samolotów i z lądu wystrzelono 20 pocisków w miejscowość Desna. Są informacje o zniszczeniach obiektu infrastruktury. Ze wstępnych danych wynika, że nie ma ofiar.

Ranne zostały także dzieci

Matka z dwojgiem dzieci zostali ranni wskutek rosyjskiej agresji w obwodzie ługańskim - poinformował w sobotę szef władz tego regionu na wschodzie Ukrainy Serhij Hajdaj.

Matka z dwojgiem dzieci w wieku 10 i 6 lat zostali ranni w czwartek w miejscowości Małoriazancewe. Poszkodowanych hospitalizowano. Gubernator przekazał, że w piątek siły rosyjskie atakowały strefę przemysłową Siewierodoniecka, próbowały wkroczyć do Lisiczańska od południa i zablokować miasto.