Trzech mężczyzn, w wieku 20, 21 i 45 lat, podejrzanych ws. zabójstwa dwóch kobiet w Kujawsko-Pomorskiem trafiło w sobotę, na wniosek prokuratury, do aresztu. Ciała 15-latki i 23-latki znaleziono w nocy z czwartku na piątek w jeziorze w powiecie mogileńskim.

O decyzji Sądu Rejonowego w Szubinie ws. aresztu dla trzech mężczyzn poinformowała PAP rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy, Agnieszka Adamska-Okońska.

W piątek prokuratorzy ze zlokalizowanego w Żninie Ośrodka Zamiejscowego Prokuratury Rejonowej w Szubinie postawili zarzut zabójstwa dwóm mężczyznom: 20-letniemu Zachariaszowi Z. i o rok starszemu Maciejowi K. Każdemu z nich przedstawiono zarzuty dokonania "wspólnie i w porozumieniu" dwóch zabójstw.

Kolejnym zatrzymanym ws. zbrodni jest 45-letni Sławomir G. mieszkaniec niewielkiej miejscowości w powiecie mogileńskim. O jego ujęciu poinformowała w sobotę rzeczniczka prasowa komendanta wojewódzkiego policji w Bydgoszczy, podinsp. Monika Chlebicz. Po przesłuchaniu w prokuraturze Sławomirowi G. również został postawiony zarzut popełnienia podwójnego zabójstwa.

"Na dziś nie możemy jeszcze nic mówić o motywach tej zbrodni. Sprawa dynamicznie się rozwija. Wersje, które podają podejrzani są weryfikowane przez śledczych" - wyjaśniła prok. Adamska-Okońska.

Prokuratura ma wstępne wyniki sekcji zwłok obu ofiar przestępstwa. Nie będą one jednak teraz ujawniane mediom.

"Podejrzani składali wyjaśnienia w tej sprawie, wyjaśnienia te nie są spójne. Dla prokuratury jest to teraz najlepszy czas na zebranie rzetelnego i obiektywnego materiału dowodowego i aby nie wpływać na tok postępowania i nie dawać informacji, które mogłyby być wykorzystywane przez podejrzanych do dopasowywania sobie wersji do ustaleń śledztwa, na tym etapie została podjęta decyzja o nie informowaniu o wynikach sekcji zwłok" - wytłumaczyła rzeczniczka bydgoskiej prokuratury.

Cała trójka była wcześniej karana.

W związku z zabójstwem policja zatrzymała w piątek także 17-latkę, która po przesłuchaniu została zwolniona do domu, bez żadnych zarzutów.

Ciała dwóch kobiet - 15-latki oraz 23 letniej kobiety - policjanci znaleźli w nocy z czwartku na piątek w jeziorze w małej miejscowości w powiecie mogileńskim (Kujawsko-Pomorskie). Wcześniej zaginięcie nastolatki, pochodzącej z miejscowości Barcin, zgłosił na policję jej ojciec.