Politycy Prawa i Sprawiedliwości zapowiadają bardziej dynamiczny rozwój Polski wschodniej i inwestycje infrastrukturalne na Podlasiu. Na konferencji prasowej po wyjazdowym posiedzeniu klubu parlamentarnego PiS w Łomży kandydatka tej partii na senatora Anna Maria Anders powiedziała, że podstawą rozwoju regionu musi być infrastruktura.

Wśród niezbędnych inwestycji kandydatka PiS wymieniła drogę Via Baltica, trasę kolejową Rail Baltica oraz - ewentualnie w przyszłości - pociąg z Łomży do Warszawy. "Musi być lepsza infrastruktura, bo firmy zagraniczne nie będą chciałby inwestycji w regionie, do którego nie mogą dojechać" - powiedziała Anna Maria Anders.

Wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit powiedział, że spójność komunikacyjna jest jednym z głównych wyzwań rządu Prawa i Sprawiedliwości, a zaniedbany przez wiele lat obszar Polski wschodniej wymaga odważnych decyzji. Zadeklarował, że rząd Beaty Szydło takie decyzje będzie podejmował. "Będziemy podejmowali decyzje dotyczące budowy Via Baltica, obwodnicy Łomży i innych dróg, które w północno-wschodniej części Polski były przez wiele lat zaniedbywane i wymagają zainteresowania i wsparcia" - stwierdził Jerzy Szmit.

Uzupełniające wybory do Senatu odbędą się w okręgu numer 59. Obok Anny Marii Anders o mandat senatorski ubiegają się: Mieczysław Bagiński z PSL, Szczepan Barszczewski z partii KORWiN, Andrzej Chmielewski z Samoobrony oraz dwaj niezależni kandydaci startujący z własnych komitetów: Sławomir Gromadzki i Jerzy Ząbkiewicz. Głosowanie - 6 marca.