W Łomży rozpoczęło się wyjazdowe posiedzenie klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości. Uczestniczą w nim posłowie, senatorowie, a także niektórzy ministrowie rządu PiS. Politycy spotykają się w okręgu, w którym za tydzień odbędą się wybory uzupełniające do Senatu.

Poseł Jacek Sasin przekonuje jednak, że dyskusja nie będzie poświęcona wyłącznie wyborom. Jak mówi, chodzi przede wszystkim o spotkanie i rozmowy z mieszkańcami tej części województwa podlaskiego. "Przypomnę, że w 2007 roku, kiedy do władzy doszły PO i PSL, to jedną z pierwszych decyzji było pozbawienie Polski wschodniej wielu inwestycji, które zaplanował rząd Jarosława Kaczyńskiego" - dodał Jacek Sasin.

Wicemarszałek Senatu Adam Bielan podkreśla, że parlamentarzyści PiS chcą cały czas być blisko społeczeństwa, nawet mimo początku kadencji. Polityk przypomniał, że dwa tygodnie temu odbyło się wyjazdowe posiedzenie klubu w Suwałkach.

Reklama

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński zapowiedział, że podczas posiedzenia podjęte zostaną uchwały istotne dla regionu.

W posiedzenie klubu parlamentarnego PiS bierze udział kandydatka Prawa i Sprawiedliwości na senatora w okręgu łomżyńsko-suwalskim Anna Maria Anders. Wybory uzupełniające odbędą się tam 6 marca.