Organizator zamachów terrorystycznych w Paryżu nie żyje. Francuska prokuratura poinformowała, że ciało mężczyzny zidentyfikowano wśród zabitych we wczorajszej obławie w Saint Denis.

W czasie nalotu antyterrorystów na mieszkanie w Saint Denis zginęły 2 lub 3 osoby z grupy, która miała mieć związek z zamachami w Paryżu. 26-letnia Francuzka wysadziła się w powietrze, a jeden z mężczyzn został trafiony kulą snajpera. Niepotwierdzone informacje mówiły o zwłokach trzeciej osoby, które miały zostać znalezione pod gruzami zniszczonego mieszkania.

Francuska prokuratura poinformowała, że udało się potwierdzić, że jednym z zabitych jest Abdelhamid Abbaoud, który miał odpowiadać za organizację piątkowych zamachów w Paryżu. Nie wiadomo natomiast, co dzieje się z innym poszukiwanym mężczyzną. 26-letni Salah Abdeslam jest jedynym lub jednym z dwóch napastników z Paryża, któremu udało się zbiec.

Reklama

W czasie wczorajszej obławy w Saint Denis zatrzymano w sumie 8 osób. Służby twierdzą, że cała grupa, która była w namierzonym mieszkaniu, przygotowywała zamach na finansową dzielnicę La Defense w Paryżu.

W piątkowych zamachach w Paryżu zginęło 129 osób, a ponad 400 zostało rannych. Udało się już zidentyfikować ciała wszystkich zabitych. Według polskiej ambasady w Paryżu, wsród ofiar nie ma Polaków.