Niemcy: Na południe wciąż przybywają tysiące uchodźców. Sytuacja w Monachium pod kontrolą

17 września 2015

W Monachium, gdzie w ubiegły weekend przyjechało około 20 tysięcy uciekinierów z Bliskiego Wschodu, sytuacja jest jednak w miarę spokojna. W ostatnich tygodniach Monachium stało się punktem zbornym dla uchodźców przyjeżdżających do Bawarii. Miniony weekend był pod tym względem rekordowy, a miasto ledwo poradziło sobie z ogromną falą imigrantów.

Niektórzy nocowali na dworcu kolejowym. Teraz w centrum miasta wciąż widać uchodźców, ale sytuacja jest już pod kontrolą. Uciekinierzy z Bliskiego Wschodu, którzy docierają do Bawarii, kierowani są do innych niemieckich miast.

W Monachium w sobotę rozpoczyna się bowiem Oktoberfest, czyli największe na świecie dożynki chmielowe. Lokalne władze chcą uniknąć spotkania tysięcy wyczerpanych uchodźców z tysiącami podpitych piwoszy.

Takie zderzenie światów byłoby zbyt dużym wyzwaniem dla służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo.

Autopromocja
381367mega.png
381364mega.png
381208mega.png
Źródło: IAR

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.