Około czterystu nielegalnych imigrantów usiłowało przedostać się Eurotunelem pod Kanałem La Manche do Wielkiej Brytanii. Według francuskich mediów, część chciała wedrzeć się do kabin ciężarówek, inni używając łomów próbowali się dostać do ładowni pojazdów. Procederowi zapobiegły oddziały policji skierowane z pobliskiego Boulogne-sur-Mer.

Była to według miejscowych władz operacja o niespotykanym do tej pory wymiarze. Wcześniej już dochodziło do podejmowania przez nielegalnych imigrantów prób przedarcia się tą drogą do Anglii, ale nigdy w tak ogromnej skali. Policja twierdzi, że do tej pory nie spotkała się z taką agresją ze strony desperatów.
Do incydentu mogło dojść ze względu na problemy techniczne w Eurotunelu. Konwój ciężarówek zatrzymano po tym, jak wykryto awarię jednej z lawet przewożących ciężkie pojazdy. Od pewnego czasu wzrasta napięcie w tym rejonie - migranci stają się coraz bardziej natarczywi, a właściciele firm transportowych i kierowcy boją się o stan przewożonych towarów.