Trwają poszukiwania nożownika z Bukowiny Tatrzańskiej. Policja ma już wytypowaną osobę, która w czasie sylwestrowej nocy pod Tatrami ciężko raniła nożem dwie osoby. Jeden z zaatakowanych mężczyzn - 23 latek z Podkarpacia nie żyje, drugi ranny z poważnymi obrażeniami ciała przebywa się w zakopiańskim szpitalu.

W trakcie śledztwa ustalono że w sylwestrową noc w jednej z restauracji w Bukowinie doszło do awantury, która przeniosła się przed lokal. W trakcie przepychanki jeden z uczestników zajścia zaatakował nożem dwie osoby, a potem odjechał.

Zbigniew Lis Prokurator Rejonowy w Zakopanem powiedział Radiu Kraków, że śledczy mają wytypowanego podejrzanego, a policja próbuje już go zatrzymać. Na razie prokuratura nie potwierdza nieoficjalnych informacji, że napastnik może być obcokrajowcem - Bułgarem albo Gruzinem.

Śledczy zaprzeczają informacjom, że udało się odnaleźć nóż, którym poszukiwany mężczyzna zaatakował dwóch mieszkańców Podkarpacia. Nie wiadomo również, z jakich powodów doszło do tragicznej w skutkach awantury.