Odtajnienie akt i komisja śledcza w sprawie działania organów państwa - tak wygląda plan działania Prawa i Sprawiedliwości po posiedzeniu Sejmu, na którym nie zdołano uchylić immunitetu byłemu szefowi CBA, Mariuszowi Kamińskiemu.

Rzecznik partii Adam Hofman mówił w radiowej Trójce, że na utajnionym posiedzeniu nie ujawniono informacji zagrażających bezpieczeństwu państwa. Jego zdaniem pojawiły się natomiast takie informacje, które mogły zagrażać "elitom III RP". Dlatego - w opinii posła - warto byłoby odtajnić wszystkie akta z tego posiedzenia. Jego zdaniem, ujawnieniu tych informacji towarzyszyłby szok podobny do tego po ujawnieniu afery Rywina.

Adam Hofman ponowił też apel o powołanie komisji śledczej w sprawie zaniechań III RP - chodzi o sprawę ukrywania majątku małżeństwa Aleksandra i Jolanty Kwaśniewskich, o której Mariusz Kamiński miał mówić na tajnym posiedzeniu Sejmu. Zdaniem posła PiS komisja powinna przede wszystkim sprawdzić, dlaczego sprawa ta została umorzona i dlaczego prokuratura zajęła się zamiast tego Mariuszem Kamińskim. W jego opinii, wniosek SLD o zbadanie CBA pod wodzą Kamińskiego to "odwracanie kota ogonem".