Prawo i Sprawiedliwość wnioskuje do premiera i prokuratora generalnego o odtajnienie materiałów związanych z rzekomym utajnieniem majątku przez Aleksandra i Jolantę Kwaśniewskich. Poza tym PiS już przygotował wniosek o powołanie sejmowej komisji śledczej w sprawie rzekomego nieujawnienia majątku przez Aleksandra i Jolantę Kwaśniewskich

Prezes PiS-u mówił, że trzeba podjąć sprawę polskiej praworządności, równości wobec prawa i jakości polskiego establishmentu. - Myśmy nigdy nie ukrywali, że uważamy, że ta jakość jest wręcz fatalna. Tutaj można to pokazać w sposób zupełnie bezpośredni i to w odniesieniu do, bodajże, jego najwybitniejszego przedstawiciela - mówił Jarosław Kaczyński.

Szef PiS-u przekonywał, że kwestia zachowań prokuratury i stanu polskiego wymiaru sprawiedliwości jest bardzo istotna. - To trzeba zbadać, przedstawić opinii publicznej - mówił Jarosław Kaczyński. Podtrzymał zapowiedź złożenia wniosku o powołanie sejmowej komisji śledczej, która miałaby zbadać sprawę majątku Kwaśniewskich. Wniosek w tej sprawie jest już gotowy.