Korea Północna ma głowicę nuklearną - tak twierdzi amerykański wywiad. Przeciwnego zdania są wojskowi z Korei Południowej. Południowokoreańskie ministerstwo obrony uważa za mało prawdopodobne, aby Pjongjang dysponował technologią umożliwiającą przenoszenie ładunków jądrowych - donosi z Seulu specjalny wysłannik Polskiego Radia Tomasz Sajewicz.

Informację o tym, że komunistyczna Północ weszła w posiadanie technologii umożliwiających przeprowadzenie ataku jądrowego podały media amerykańskie cytując tajny raport wywiadu wojskowego. Tymczasem według armii południowokoreańskiej, takie zagrożenie nie istnieje, bowiem Pjongjang na razie nie potrafi uporać się z miniaturyzacją bomby atomowej.

Korea Północna wcześniej wielokrotnie groziła atakiem nuklearnym. Ostatnio zapowiedziała nawet rozwój programu jądrowego i ponowne otwarcie ośrodka w Jongbion.

Komunistyczna Północ wciąż grozi atakiem na Koreę Południową i Stany Zjednoczone. To odpowiedź na manewry obu państw u północnokoreańskich wybrzeży i zaostrzenie sankcji ONZ.