Andrzej Jaworski z PiS nawołuje na swojej stronie do obrony kontrowersyjnego biskupa, abp Sławoja Leszka Głódzia.

"Od kilkunastu dni trwa nieustanny, bezpardonowy atak na jednego z bardziej cenionych i lubianych hierarchów Kościoła Katolickiego w Polsce ks. abp Sławoja Leszka Głódzia" - pisze na swojej stronie Andrzej Jaworski z Prawa i Sprawiedliwości. Poseł przekonuje, że przekazywane przez media informacje na temat hierarchy są zamierzonym i zaplanowanym atakiem ze strony środowisk lewicowych.

"Atak prowadzony przez środowiska libertyńsko-lewackie jest częścią większej akcji mającej w czasie rozpoczęcia pontyfikatu papieża Franciszka i w okresie największego katolickiego święta Zmartwychwstania Pańskiego wywołać wśród wiernych zamieszanie i niepokój. Nieprzypadkowo w akcji udział bierze kilku księży, którzy już wielokrotnie pokazali, że dla „ziemskich zaszczytów” i hołubienia przez liberalne salony są w stanie powiedzieć każde kłamstwo i podpisać się pod fałszywymi oskarżeniami" - argumentuje polityk.

Zachęca także zwolenników kontrowersyj arcybiskupa do solidarnego uczestniczenia w prowadzonej przez tego mszy. "W najbliższy czwartek, Wielki Czwartek, dzień kapłański spotkajmy się w Gdańsku, w Katedrze Oliwskiej na mszy świętej koncelebrowanej przez ks. abp Sławoja Leszka Głódzia. Pokażmy naszą jedność w tych trudnych dla niego chwilach. Stańmy w obronie naszego duszpasterza" - pisze na koniec.

Reklama