Jak uniknąć podatku od sprzedaży nieruchomości? Wystarczy rozwód

Szanghaj
20-procentowy podatek od sprzedaży drugiego mieszkania miał ostudzić chiński rynek, na którym ceny metra kwadratowego mieszkań rosną z roku na rok. ShutterStock
23 marca 2013

Widmo podatku od sprzedaży nieruchomości - przyczyną fali rozwodów w Chinach. Władze zamierzają wprowadzić 20-procentowy podatek od sprzedaży drugiego mieszkania. Coraz więcej małżeństw decyduje się na rozwód w imię obrony swoich oszczędności.

"Zastanów się, czy na pewno chcesz wziąć rozwód w związku z ryzykiem na rynku nieruchomości" - ogłoszenie o tej treści pojawiło się w jednym z szanghajskich urzędów stanu cywilnego, gdzie pary składają też wnioski rozwodowe.

20-procentowy podatek od sprzedaży drugiego mieszkania miał ostudzić chiński rynek, na którym ceny metra kwadratowego mieszkań rosną z roku na rok. Coraz więcej par decyduje się na rozwód, dzięki któremu każdy z małżonków po podziale majątku zachowa prawo do nieopodatkowanej sprzedaży mieszkania.

To nie pierwsza fala "rozwodów mieszkaniowych" w Chinach. Dwa lata temu władze Pekinu wprowadziły prawo, na mocy którego małżeństwo mogło mieć w stolicy maksymalnie dwa mieszkania. To także doprowadziło do fali rozwodów.

Autopromocja
381367mega.png
381364mega.png
381208mega.png
Źródło: IAR

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.