Francusko-niemiecka nowa Unia

autor: Zbigniew Parafianowicz, Jędrzej Bielecki17.08.2011, 03:00; Aktualizacja: 17.08.2011, 08:27

Francja i Niemcy rozpoczynają silniejszą integrację strefy euro. Konsekwencją jest podział UE.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (26)

 • do 5(2011-08-17 08:42) Zgłoś naruszenie 00

  słusznie kolego, ale co z tego skoro 60% obywateli nie rozumie co to nteres NARODOWY, woli chwilówki i uśmiechniętego plemiela :(

  Odpowiedz
 • zygi(2011-08-17 05:09) Zgłoś naruszenie 00

  No i dobrze niech to wszystko się Ro...Li.Będziemy zaczynali od nowa.!!!Polska już wszystko nowe buduje i robi.

  Odpowiedz
 • xxl(2011-08-17 19:23) Zgłoś naruszenie 00

  Niedawno do terminala kontenerowego w Gdańsku wpłynął kontenerowiec z 0,5mln tonami przeważnie chińskiego badziewia.
  Zachwyceni byli wszyscy,że nie do Hamburga, że "coś" się dzieje we Freistadt Danzig.Zachwyceni byli portowcy, kolejarze bo będzie robota, bo trzeba to rozładować i rozwieźć.
  Chiny od pewnego czasu (~ 15 lat kat) powtarzają scenariusz japoński z lat 20-tych ubiegłego stulecia, ale Japończycy swoje tandetne towary sprzedawali na ogół Murzynom.
  Dzięki uprzejmości WTO można się tylko domyślać ,że nie całkowicie bezinteresownej (Światowej Organizacji Handlu) zostali wpuszczeni m.in. na europejskie rynki.
  Skutek dla głównie słabszych technologicznie państw jak Polska jest fatalny.
  Pół biedy gdy chińczycy jedynie montują z dostarczonych części gotowe wyroby, problem jest wtedy gdy sprzedają wyroby wyprodukowany z tandetnych materiałów lub w/g swoich technologii.
  Problem jest globalny. To nie tylko kwestia typu- za małe pieniądze kupiliśmy bubel, więc wyrzucamy go na śmietnik.
  Ilość surowców którymi dysponuje ZIEMIA jest ograniczona, podobnie jest z paliwami (nośnikami energii do przetwarzania surowców w towary).
  Te miliony ton w skali świata są przewożone koleją lub statkami (znowu koszty energii), tandeta która raczej prędzej lub później zepsuje się w większości trafia na wysypiska lub do recyclingu-więc znowu koszty energii.
  Uzyskane z w ten sposób surowiec MOŻE być przetworzony w produkt wartościowy -pod warunkiem ,że nie trafi do PRC (People Republic of China).
  ŚWIATA NA TO NIE STAĆ !!!
  WHO to współczesna masoneria ,która wraz z pozostałami globalnym odnogami realizuje plan globalny plan NWO.

  Odpowiedz
 • "Do prawdziwych Polaków"(2011-08-17 13:55) Zgłoś naruszenie 00

  Przepraszam za błędy w tym głownie słowo Polak napisane z małej litery p-nie było to moją złą intencją.
  Po napisaniu nie przeczytałem tekstu.
  Do 17- Ewiak Ryszard.
  Możliwe,że unia Europejska upadnie tak jak ZSRR,ale procesy historyczne-tworzenie większych kontynentalnych struktur państwowych już się rozpoczęły i trwają.
  Część z nich zawsze kończy się klęską.Historycy dobrze wiedzą,że część plemion słowiańskich obecnej południowej Polski:głównie Wiślanie i Ślężanie a także: Opolanie,Golęszyce i inne należały do słowiańskiego państwa Samona,a następnie do Wielkiego Księstwa Wielkomorawskiego i wcześniej przyjęły chrześcijaństwo niż państwo Polan i Goplan.
  Gdyby nie najazd Węgrów(Madziarów)-zresztą pierwotnie był to lud rasy żółtej,obecnej Polski by na pewno nie było-bo państwo Morawian z centralnym ośrodkiem na Węgrzech(Panonia) by się utrzymało.
  To Węgrzy część słowiańskiej ludności wybili a część zasymilowali.
  Państwo Mieszka musiało walczyć z kościołem wschodnim(proto-prawosławnym) na śląsku i w Małopolsce.Kraków poddał się Mieszkowi I (już po przyjęciu przez niego zachodniego chrześcijaństwa po ciężkiej)po długiej i krwawej walce,a biskupi wschodniego chrześcijaństwa zostali przez niego wypędzeni.
  Na podbicie Krakowa i Wiślan Mieszko I uzyskał pozwolenie cesarza i papieża.
  Kraj Wiślan został nazwany Małopolską w odróżnieniu od ziem Polan i Goplan,które nazywano Wielkopolską.
  Podobnie w siedemnastym wieku Rosjanie nazwali Ukrainę(po jej podbiciu) Małą Rusią w odróżnieniu od Wielkiej Rusi czyli Rosji.
  Naród Polski i państwo polskie tworzyło się długo przez wiele stuleci(inne narody też).
  Polskę przez wiele stuleci nazywano w Europie księstwem lub królestwem Piastów.
  Piastowie traktowali swoje państwo jak prywatną osobistą własność domenę,którą próbowali rozszerzać ,a niekiedy dzielić-co skutecznie udało się w końcu Bolesławowi Krzywoustemu.
  Przez kilka stuleci w zasadzie nie istniała świadomość narodowa wśród mieszkańców ziem państwa Piastów-o tym i innych sprawach należy wiedzieć,za czym zacznie się wygłaszać narodowe różnorakie hasła.

  Odpowiedz
 • "Do prawdziwych Polaków"(2011-08-17 13:25) Zgłoś naruszenie 00

  Jak czytam te polityczne komentarze zakraszane tzw:polskim narodowym patriotyzmem to śmiać mi się chce.
  Podobne wpisy można przeczytać w internecie w: Rosji,Niemczech,Francji i innych krajach.
  Prawie każdy z wpisujących się o skrajnych,konserwatywnych prawicowych poglądach uważa,że jego kraj jest wybrany przez Boga,że jest rządzony przez zdrajców ojczyzny,masonów,żydów itp...itd.
  Najgorsze jest to,że każdy z nich (polak,Rosjanin,Niemiec,Francuz itd)nie zna prawdziwej historii swojego kraju i narodu ,bo nie była mu ona przedstawiana
  na zimno bez całej frazeologii ideologiczno-politycznej.Unia Europejska,czy też inne związki państw to procesy historyczne w rozwoju ludzkości mniej lub bardziej udane,które z czasem po kilkuset latach doprowadzą do likwidacji narodów tak jak związki plemienne(pokrewnych językowo plemion) doprowadziły do likwidacji poszczególnych plemion i tworzenia państw narodowych.
  Nic nie istnieje wiecznie;państwa i narody też .Ludzkość i jej organizowanie się zmienia w ramach postępu cywilizacyjnego i technologicznego.
  Czy ktoś z was słyszał na lekcjach historii o tym jak to np:Mazowszanie,Pomorcy czy Wiślanie walczyli z Mieszkiem I i innymi pierwszymi Piastami(związkiem Goplan i Polan) o utrzymanie swojej plemiennej niepodległości i jak ich powstania były krwawo tłumione w obronie swojej niezależności i wiary pogańskiej.
  Polska tak jak inne państwa na świecie nie powstały dobrowolnie i nie przyjęły dobrowolnie nowej wiary,czy to chrześcijańskiej,muzułmańskiej,czy jakiejkolwiek innej.
  Nowe struktury społeczne tworzą się zawsze konfliktowo-a często w sposób krwawy(bunty,powstania,rewolucje i wojny).Polska nie jest tu krajem wyjątkowym,oprócz historii chwalebnej mamy też historię wstydliwą,którą niestety nie chcą znać tzw:"Prawdziwi Polacy"-tak jak prawdziwej historii o swoim kraju nie chcą znać tzw:"prawdziwi:Rosjanie,Niemcy,Francuzi,Anglicy,Hiszpanie itd itp.
  Unia Europejska to pierwsza próba utworzenia większej struktury społecznej i państwowej,a w przyszłości powstaniu nowego europejskiego narodu-jak to się skończy przekonają się o tym dopiero przyszłe pokolenia.

  Odpowiedz
 • Nie pro rok..(2011-08-17 13:05) Zgłoś naruszenie 00

  ..TO PO PROSTU POCZĄTEK KOŃCA UE.Po przyjęciu tylu nowych państw w tak krótkim czasie.tak zróżnicowanych pod względem narodowościowym,ekonomicznym ,poziomie świadomości społecznej.wykształceniu,tradycji historycznej i ,,zwykłego "cwaniactwa"..to była/JEST..TYLKO "UTOPIJNA IDEA".Dobra.Ale nie realne na obecnym etapie rozwoju ludzkości..wątpliwa kiedykolwiek.W przeszłości były różne "idee fix"..SKOŃCZYŁO SIE TO WSZYSTKO ..jednym wielkim ..klopsem.Tu Niemcy po WINNI wypić "sznapsa"..zakląc po niemiecku "szajse"..ALE PŁACIĆ poWINNI..ZA WSZYSTKO CO EUROPIE PRZEZ WIEKI UCZYNILI.POLACY tym czasem POwinni CIĄGNĄC PÓKI CO "KASĘ"ILE TYLKO SI DA A "może i więcej"!!/DOIĆ Z UE PÓKI CZAS?..a póżniej..niech się ..upominają..A NAWET NIECH NAM PRZYJDA Z POMOCĄ!!/JAK GRECJI /

  Odpowiedz
 • Ewiak Ryszard(2011-08-17 12:25) Zgłoś naruszenie 00

  UE coraz bardziej przypomina ZSRR i zakończy w podobny sposób. Przytoczę tu fragment scenariusza biblijnego: "I powróci [król północy = Rosja] do ziemi swej z dobrami ruchomymi wielkimi [1945], a serce jego przeciw przymierzu świętemu [ateizm państwowy], i będzie działał [oznacza to aktywność na arenie międzynarodowej], i zawróci do ziemi swej [rozpada się ZSRR i Układ Warszawski, wojska rosyjskie powracają do kraju]. W czasie wyznaczonym powróci z powrotem [z powodu szalejącego kryzysu rozpada się UE i NATO, wojska rosyjskie powracają tam, gdzie wcześniej stacjonowały]. Potem wkroczy na południe [Gruzja], ale nie będzie jak wcześniej [1921], lub jak później [2008], gdyż ruszą przeciw niemu mieszkańcy wybrzeży Kittim [Zachód] i będzie utrapiony i zawróci [por. Mt.24:7; Ap.6:4]" (Daniela 11:28-30a, przekład dosłowny). (Daniela 11:28,30a).

  Odpowiedz
 • Gerwazy(2011-08-17 09:47) Zgłoś naruszenie 00

  Jesli przeniesienie produkcji do Chin czy Polski przynosi dodatkowy zysk firmie a z tego placi sie milionowe pensje i nagrody dla kierownictwa to zawsze bedzie im wisialo, ze to powoduje wzrost bezrobocia w ich wlasnym kraju. Rekiny Wall Street oplacani sa od transakcji a nie od zysku ktory winien byc powodem transakcji to gielda bedzie chodzila w dol i w gore, bez wzgledu na stan gospodarki swiatowej. Jesli w krajowej emeryturze najwiekszym skladnikiem jej glodowej wysokosci jest tzw skladnik socjalny, niezalezny od wysokosci zarobkow czy stazu pracy to nie spodziewajmy sie, ze pracownicy dbac beda o wysokosc zarobkow czy lata pracy przy ubieganiu sie o emeryture. Wszystko jest sprzeczne ze zdrowym rozsadkiem w naszym zyciu i doktryna Markozy (jak ja nazywaja na Zachodzie) niewiele moze to zmienic.

  Odpowiedz
 • Bez Unii zginiemy(2011-08-17 09:40) Zgłoś naruszenie 00

  Przecież my nawet nie mamy tych kilku procent wkładu własnego na inwestycje.

  Unia daje średnio 85%... A dla nas wygrzebanie 15% to rzecz niemozliwa. Bez tego nigdy nic nie zbudujemy.

  A dopłaty dla rolników... Sama ARiMR wypłaca polskim rolnikom w formie dopłat do hektara około 30 mld złotych.
  30 miliardów za d a r m o... te pieniązde te z napędzają popyt wewnetrzny.

  ITD ITP.

  Zbudujmy choc te drogi bo jak się jeżdzi po Europie i wjeżdża do super zatłoczonej Polski to tragedia .
  Mamy z 20 milionów aut na nedznych drożnkach.

  Odpowiedz
 • m.(2011-08-17 08:24) Zgłoś naruszenie 00

  Unia to jedyne lekarstwo na wojny w Europie . A i tak działa tu prawo silniejszego i albo jak Niemcy czy Francja czy UK albo Szwedzi pracuje sie nad własna gospodarką, albo jak my czy Grecy, korzysta z chwilówek typu np prywatyzacja i wtedy się musi słuchać .
  Unia jest czymś czego nie można stracić , ale i uczy jak postępować żeby się liczyć. Szkoda ze nasi politycy tego nie rozumieją, albo po prostu są za głupi i nie potrafią. Teraz to już praktycznie przegrana sprawa bo takiej grabieży jak zrobiliśmy my pozbawiając się przemysłu narodowego chyba nie zrobił nikt.

  Odpowiedz
 • Krisand(2011-08-17 07:52) Zgłoś naruszenie 00

  Najbardziej mnie zadziwiała zawsze indolencja umysłowa polityków, i mediów, którym się wydawało, że można wyrównać różnice kulturowe i ekonomiczne przez sam fakt przystąpienia od sztucznego tworu jakim jest UE. Różnice kilkudziesięciu lat. Chciejstwem niewiele można zbudować i ten eksperyment był z góry skazany na klęskę. A prawda jest prosta. Bogaty zawsze będzie rządził się swoimi prawami i bez końca nie będzie się z biednym dzielił. Szkoda tylko, że przez tyle lat kazano ludziom żyć złudzeniami, bo teraz prawdopodobnie obróci się to przeciwko tym, którzy zawiedli.

  Odpowiedz
 • Majster(2011-08-17 09:15) Zgłoś naruszenie 00

  Skoro uważacie,że przemysł narodowy ,to ten za czasów PRL,to powodzenia.Na zachodzi komunizmu nie mieli i dlatego są daleko przed nami w rozwoju. A dziś mamy przemysł narodowy - Orlen, elektrownie na węgiel z Państwowych kopalni. Jak sami wiecie-burdel tam jest niezły i co nowy rząd,to nowi prezesi i wizje pseudo rozwoju. Dziś strajkuje kolej,kolejny państwowy przemysł...

  Odpowiedz
 • Do cenzuryjacego GP(2011-08-17 16:27) Zgłoś naruszenie 00

  Ty swinio blokujaca,bezmozgowcumkanalio antypolska bez sumienia,bez honoru.

  Odpowiedz
 • Jak to -i Nas "zielonej wyspy" nie wzieli?(2011-08-17 09:12) Zgłoś naruszenie 00

  ???

  Odpowiedz
 • Do autora „prawdziwych Polaków”(2011-08-17 16:07) Zgłoś naruszenie 00

  Wspaniała merytoryczna wypowiedź
  poparta doskonałą wiedzą historyczną.
  Z przyjemnością się czyta.
  Dawno nie czytałem lepszej.

  Patrząc z perspektywy historii to co dzisiaj zwie się Europą jest wynikiem cząstkowych działań
  ścierających się ze sobą plemion, narodów, wybitnych postaci, religii.
  Czyli można postawić pogląd że madame Europa jest dość przypadkowym tworem
  Żaden kraj czy ustrój nie zdominował w historii na tyle procesów państwowo twórczych
  aby zrealizować do końca swoją wizję chociaż wycisnął silne piętno na dzisiejszym kształcie Europy.
  Tak było do niedawna i czas przeszły dokonany jest tu jak najbardziej na miejscu.
  Dzisiaj sytuacja jest diametralnie inna.
  Celem najsilniejszych w Europie jest świadome dążenie do zaniku państwowości na rzecz jednego „Państwa Europejskiego” bez użycia siły
  Europa ma być widziana na zewnątrz jako jeden organizm państwowy a przywództwo będzie wypadkową siły militarnej i ekonomicznej dzisiejszych członków Unii.
  Temu celowi podporządkowane jest wszystko inne.
  Determinacja jest tak wielka że unijni entuzjaści gotowi są do dużego ryzyka i poświęceń.
  Nieprzekraczalnym warunkiem brzegowym jak się zdaje jest silne załamanie ekonomiczne prowadzące do przegranych w wyborach obecnych partii i przywódców.
  Kryzys wywołany sztucznie czy też z przyczyn obiektywnych bardzo sprzyja silnej integracji. Dopiero dzisiaj słyszymy o „wspólnym rządzie.”
  Jednak kryzys pogrąża wielu obywateli Unii egzystencjalnie.
  I tak naprawdę to im najbiedniejszym wystawia się rachunek za unijny monolit.
  Walki na ulicach miast a także iskrzenie na linii imigranci - autochtoni (muzułmanie kontra chrześcijanie, antyglobaliści) to jeden z tych czynników których nie da się kontrolować
  Na dzisiaj Unia to holownik z Niemcami w maszynowni i Francją u steru ciągnący na długiej grubej i mocnej linie dotacji cały wianuszek szalup pod różnymi banderami wśród których dość radośnie na samym przodzie łopocze biało czerwona (z racji największych korzyści finansowych)
  W pobliżu holownika zgodnym kursem dryfuje Brytania niechętna takiej integracji i zmianom które pozbawiają ją korzystnej dla siebie siły wpływu na sferę decyzji.
  MiRy

  Odpowiedz
 • 90% produkcji przeniesiono do Chin(2011-08-17 07:45) Zgłoś naruszenie 00

  Więc nic dziwnego że mamy non-stop kryzys.
  Dalsze przenoszenie produkcji spowoduje w konsekwencji zubozenie społeczeństwa które jest ograbiane z miejsc pracy i wzrost importu z Chin które dzięki tej polityce stały się mocarstwem nie potrzebujacym do dalszego rozwoju Europy.

  Odpowiedz
 • as(2011-08-17 07:43) Zgłoś naruszenie 00

  BOLEK,RATUJ POLSKĘ BO TONIE!! BOLEK,RATUJ UNIĘ BO SIĘ SYPIE.ŚWIĘTY BOLKU !! MÓDL SIĘ ZA NAMI!!! ŚWIĘTY BOLKU MÓDL SIĘ ZA UNIĘ.WSZYSCY UBOWCY MÓDLCIE SIĘ ZA BOLKA!!!

  Odpowiedz
 • Propaganda oglupia naiwnych(2011-08-17 11:47) Zgłoś naruszenie 00

  Pamietaj Polaku,ze lib.eraly to barwione swi.nie PO lew.ackich wie.przach,wyhodowane na odchodach tej samej swi.niarni.To sprzedawcy i likwidatorzy Polski.PO,SLD,PSL to PO PRL-owska agentura likwidujaca Polske i ogliupiajaca propaganda naiwnych,ktorzy za naiwnosc i slepote i tak beda placic niewola i tulaczka.

  Odpowiedz
 • do 10 "bez unii zginiemy"(2011-08-17 11:44) Zgłoś naruszenie 00

  Uwazaj zebys bez unii sie nie POsral !

  Odpowiedz
 • JOLKA(2011-08-17 22:13) Zgłoś naruszenie 00

  NIEMCY FASZYSTOWSKE I FASZYSTOSKA FRANCJA ! 39 ROK !MÓWI WAM TO COŚ!?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie