Zapowiadam i gwarantuję weto podatkowe na podnoszenie wszystkich obciążeń dla Polek i Polaków - oświadczył we wtorek kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski. Zaapelował też do rządzących o poinformowanie o stanie finansów państwa oraz o tym, czy są planowane kolejne podwyżki podatków.

Trzaskowski ocenił we wtorek w Kartuzach (woj. pomorskie), że rząd coś ukrywa, jeżeli chodzi o stan finansów w Polsce. "Widzieliśmy jak bardzo rządzącym zależało na tym, żeby jak najszybciej przeprowadzić wybory dlatego, że powiększa się +dziura Morawieckiego+. Słyszymy również takie doniesienia, że sam rząd jest przekonany, że sobie nie radzi z sytuacją i że będzie miał problem, żeby sobie poradzić z sytuacją gospodarczą" - podkreślił kandydat KO.

Według niego, podobno szykują się podwyżki wielu podatków. "I stąd moja jasna zapowiedź, moja gwarancja weta podatkowego na podnoszenie wszystkich obciążeń dla Polek i Polaków" - oświadczył Trzaskowski.

Zaapelował też do rządzących, "żeby przestali ukrywać sytuację i dokładnie poinformowali, żeby prezydent Andrzej Duda dokładnie poinformował nas o tym, jaki jest stan finansów i czy nie planowane są kolejne podwyżki podatków".

Kandydat KO podkreślił, że jasno mówił, o tym, że będzie współpracował z rządzącymi tam, gdzie będą chcieli ulżyć i pomóc Polkom i Polakom. "Natomiast tam, gdzie będą się pojawiały nowe podatki, czy nowe obciążenia będzie jasne, twarde weto" - zapowiedział kandydat KO.

Trzaskowski poinformował, że ruszyła strona PodatkiDudy.pl. "W tych ostatnich latach prezydent podpisał ustawy podnoszące przynajmniej 30 podatków i innych obciążeń finansowych" - zauważył. Wymienił m.in. podatek mocowy.