Ostatnie wydarzenia w KNF nie wyhamują procesu inwestycyjnego w Polsce - powiedział w środę minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Dodał, że najważniejsza jest błyskawiczna reakcja instytucji, które mają wyjaśnić sprawę.

"Premier zareagował bardzo szybko od razu mobilizując instytucje państwa, czyli np. służby specjalne, wymiar sprawiedliwości - powiedział. Dodał, że takie przypadki zdarzają się na całym świecie i pod tym względem Polska nie jest wyjątkiem. "Najważniejsze, że jeśli się pojawiają, nie są zamiatane pod dywan" - mówił.

Wyraził nadzieję, że wydarzenia w Komisji Nadzoru Finansowego nie wyhamują procesu inwestycyjnego w Polsce. Zaznaczył też, że "sprawę musimy wyjaśnić", i że na razie mamy bardzo wstępne informacje.

We wtorek Gazeta Wyborcza oraz Financial Times napisały, że Leszek Czarnecki zawiadomił prokuraturę o złożeniu mu przez przewodniczącego KNF Marka Chrzanowskiego propozycji korupcyjnej w zamian za przychylność regulatora dla procesu restrukturyzacji Getin Noble Banku. UKNF zaprzeczył tym oskarżeniom.

Chrzanowski złożył we wtorek dymisję ze swojego stanowiska, którą premier przyjął.