Z ciężkimi obrażeniami trafiła w czwartek do szpitala 62-latka, potrącona przez miejski autobus w Zabrzu. Kierujący autobusem był pod wpływem amfetaminy; kobieta została potrącona, gdy przechodziła przez przejście dla pieszych – podała policja.

Sierż. szt. Agnieszka Żyłka z zabrzańskiej policji powiedziała PAP, że do wypadku doszło w rejonie skrzyżowania ul. Szczęść Boże i 3 Maja, na oznakowanym przejściu dla pieszych.

"Kiedy kobieta chciała przejść na drugą stronę ulicy, na prawym pasie zatrzymał się samochód osobowy, którego kierowca ustąpił jej pierwszeństwa. Niestety lewym pasem jechał autobus komunikacji miejskiej linii 840 (relacji Gliwice-Katowice), który potrącił kobietę" - relacjonowała policjantka.

Ranna została przewieziona do jednego z zabrzańskich szpitali. Była nieprzytomna.

Okazało się, że 22-letni kierowca autobusu był trzeźwy, ale badanie wykazało, że zażywał amfetaminę. Został zatrzymany, trwają czynności z jego udziałem. Nie wiadomo jeszcze, kiedy usłyszy zarzuty.

Jak podaje policja, potrącona kobieta doznała licznych i bardzo poważnych obrażeń – złamania podstawy czaszki, kręgosłupa w odcinku szyjnym oraz żeber.