Sąd zdecydował o aresztowaniu 3 podejrzanych o przyjmowanie łapówek – poinformował rzecznik Prokuratury Regionalnej w Katowicach Waldemar Łubniewski. Wśród aresztowanych jest syn senatora RP Stanisława Koguta.

- Co ważne, sąd w całej rozciągłości podzielił argumentację prokuratora sformułowaną we wniosku o areszt uznając, że zebrany materiał dowodowy w wysokim stopniu uprawdopodobnił popełnienie przestępstwa - powiedział Polskiej Agencji Prasowej prok. Łubniewski.

Trwa jeszcze posiedzenie sądu ws. aresztu czwartego podejrzanego. Wobec piątego podejrzanego prokuratura jeszcze w środę zastosowała tzw. wolnościowe środki zapobiegawcze: dozór policyjny, poręczenie majątkowe i zakaz wyjazdu za granicę.

Całą piątkę zatrzymało we wtorek CBA w wyniku własnych działań operacyjnych i śledczych Biura, które były prowadzone od roku w dwu wątkach korupcyjnego śledztwa na dużą skalę. We wtorek i w środę trwały wielogodzinne przesłuchania w prokuraturze. Podejrzani mieli przyjąć łapówki na łączną kwotę 1 mln 170 tys. zł. Przestępstwa polegały na przyjmowaniu korzyści majątkowych, podejmowaniu się przez podejrzanych pośrednictwa w załatwianiu spraw w zamian za takie korzyści, przyjmowaniu obietnicy korzyści majątkowej.