Mam nadzieję, że spotkanie premier Beaty Szydło z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem będzie nowym otwarciem i że zapomnimy o starych problemach - powiedział szef MSZ Witold Waszczykowski. Jak dodał, tematem rozmów będą m.in. kwestie europejskie i bilateralne.

Rzecznik rządu Rafał Bochenek poinformował, że w czwartek premier Beata Szydło spotka się w Paryżu z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem. Wśród tematów rozmowy będą sprawy bilateralne i unijne.

Waszczykowski pytany we wtorek na antenie radiowej Trójki o tematy rozmów Szydło-Macron, stwierdził, że szefowa polskiego rządu będzie rozmawiała o "bardzo wielu kwestiach", m.in. europejskich, jak również bilateralnych.

"Mam nadzieję - takie sygnały dochodzą - że może to być jakiś nowy rozdział, nowe otwarcie, że zapomnimy o tych starych problemach" - powiedział szef MSZ.

W ubiegłym tygodniu Waszczykowski podsumowując dwa lata pracy MSZ, stwierdził m.in. że utrzymany został "wysoki stan współpracy - zarówno politycznej, jak i gospodarczej - z Francją".