Chcę, aby Małgorzata Sadurska została członkiem zarządu w PZU SA - powiedział w czwartek w radiu RMF FM przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk. Dodał, że w tym względzie reprezentuje premier Beatę Szydło.

Zastąpienie Andrzeja Jaworskiego przez Małgorzatę Sadurską to "naturalna zmiana" - przyznał w czwartek w "Popołudniowej rozmowie w RMF FM" Henryk Kowalczyk. Dodał, że w PZU "potrzebna jest taka osoba".

Na pytanie, czy Sadurska wystartuje w konkursie, powiedział, że "przesłuchanie przed Radą Nadzorczą to rodzaj konkursu".

Sadurska to ustępująca szefowa Kancelarii Prezydenta. W czwartek w Sejmie Kowalczyk przedstawił ją jako kandydatkę na członka zarządu PZU. Powiedział, że Sadurska "ma stosowne wykształcenie zarówno z zakresu prawa, zarządzania jak i ekonomii".

Sadurska złożyła rezygnację z funkcji szefowej Kancelarii Prezydenta, która to rezygnacja - jak poinformował w czwartek rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński - została przyjęta. Sadurska przestanie pełnić funkcję w KPRP od poniedziałku 12 czerwca. "To jest decyzja suwerenna minister" - dodał Łapiński.

Małgorzata Sadurska była przewodniczącą Rady Nadzorczej ZUS III kadencji, reprezentując w niej rząd. Rada została powołana decyzją ówczesnego premiera Jarosława Kaczyńskiego 6 września 2007 r. Kadencja rady trwała do września 2012 r.