Pisaliście państwo niedawno, że wniosek o dostęp do informacji publicznej można wysłać do urzędu zwykłym e-mailem, czyli bez podpisu elektronicznego. Co jednak zrobić, gdy po upływie ustawowych terminów urząd milczy? Co więcej, wypiera się, że otrzymał jakikolwiek wniosek. Jak w takiej sytuacji udowodnić, że złożyło się wniosek przez internet – pyta pan Kazimierz
Wniosek o dostęp do informacji publicznej można złożyć za pośrednictwem zwykłego e-maila. Nie zakazuje tego ustawa, a potwierdza jednolita linia orzecznicza sądów administracyjnych. Nie potrzeba więc ani konta na elektronicznej platformie usług administracji publicznej (ePUAP), ani bezpiecznego podpisu elektronicznego.
Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.