Czas na nazwiska kandydatów na sędziów TK

16 września 2015

Koalicja organizacji pozarządowych dwukrotnie zwracała się do posłów i marszałku Sejmu z apelem o podanie do publicznej wiadomości nazwisk kandydatów na sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Bezskutecznie. Pomimo to organizuje publiczną debatę, na której dyskutować będzie o kwestiach związanych z wyborami.

Organizacje chcą jak najwcześniej poznać nazwiska kandydatów na sędziów trybunału, aby uniknąć sytuacji, w której od momentu upublicznienia nazwisk, do chwili ich wyboru opinia publiczna będzie miała jedynie kilka dni na poznanie sylwetek tych osób.

W swoim wystąpieniu przypominają okoliczności, które towarzyszyły przeprowadzonemu w ogromnym pośpiechu wyborowi Lidii Bagińskiej na sędziego TK w 2006 r. Z uwagi na wątpliwości odnośnie jej kandydatury, które pojawiły się już po wyborze, sprawowała ona funkcję sędziego TK zaledwie 6 dni.

Pozostało 55% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Źródło: Prawnik.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.

Autopromocja
381453mega.png
381439mega.png
381484mega.png