Polska wygrała z KE w sprawie emisji przemysłowych [OPINIA]

Kominy, zanieczyszczone powietrze
<p>Spór dotyczył zasad emisji dużych zakładów o mocy większej niż 50 MW</p>ShutterStock
18 lutego 2021

Jednym z głównych mechanizmów Unii Europejskiej w walce z emisjami przemysłowymi na szeroką skalę jest dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady z 2010 r. w sprawie emisji przemysłowych, znana jako dyrektywa IED.

Dokument, który został transponowany do naszego krajowego prawa ochrony środowiska, obejmuje swoim zakresem ponad 50 tys. instalacji przemysłowych w całej UE. Kluczowym elementem tego aktu było wprowadzenie Konkluzji BAT, dokumentu zawierającego restrykcyjne wymogi dotyczące dopuszczalnych emisji zanieczyszczeń do środowiska, publikowanego w formie decyzji wykonawczych, bezpośrednio obowiązujących kraje członkowskie, w tym Polskę.

Pozostało 93% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.

Autopromocja
381536mega.png
381439mega.png
381499mega.png