W poniedziałek 13 maja o godz. 9:00 rozpoczął się maturalny egzamin z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym oraz matura z angielskiego na poziomie dwujęzycznym. To jednak nie jedyne egzaminy, jakie znajdują się w maturalnym harmonogramie absolwentów na dziś.

Język angielski jest jednym z najpopularniejszych przedmiotów zdawanych jako przedmiot dodatkowy na poziomie rozszerzonym. Jak podaje Centralna Komisja Egzaminacyjna, w egzaminie z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym bierze udział 69,8 proc. absolwentów, czyli 183 688 osób.

Obok egzaminu z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym, 13 maja o godzinie 9.00 absolwenci szkół i oddziałów dwujęzycznych rozpoczęli obowiązkowy dla nichegzamin maturalny z języka angielskiego na poziomie dwujęzycznym. Co jeszcze warto wiedzieć o poniedziałkowych egzaminach?

Matura 2024. Egzaminy w poniedziałek 13 maja

Choć absolwenci szkół i oddziałów dwujęzycznych przystąpili doegzaminu z języka angielskiego na poziomie dwujęzycznym obowiązkowo (jako przedmiotu dodatkowego), to język obcy na poziomie dwujęzycznym mogli też wybrać uczniowie, którzy nie są absolwentami takich placówek.

W tym samym dniu co matura z angielskiego, 13 maja, ale o godzinie 14:00 odbędzie się też matura z filozofii na poziomie rozszerzonym.

Arkusze egzaminacyjne i odpowiedzi na stronie gazetaprawna.pl

Przypominamy, że tak jak w pozostałe dni egzaminów maturalnych, tak też 13 maja, około godziny 14:00 Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikuje na swojej stronie arkusze maturalne z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym. Wkrótce po tym, gdy arkusze CKE będą dostępne, opublikujemy je także na naszej stronie. W tym samym momencie do zadań z arkuszy zasiądzie współpracująca z nami ekspertka. Propozycje odpowiedzi od anglistki będziemy publikować sukcesywnie na stronie "Dziennika Gazety Prawnej". Zachęcamy do śledzenia serwisu.

Harmonogram kolejnych egzaminów maturalnych w tym tygodniu

Harmonogram kolejnych matur z przedmiotów dodatkowych:

  • Wtorek 14 maja, godz. 9:00 – matura z biologii, poziom rozszerzony,
  • Środa 15 maja, godz. 9:00 – matura z matematyki, poziom rozszerzony,
  • Czwartek 16 maja, godz. 9:00 – matura z chemii, poziom rozszerzony,
  • Czwartek 16 maja, godz. 14:00 – matura z historii muzyki, poziom rozszerzony,
  • Piątek 17 maja, godz. 9:00 – matura z geografii, poziom rozszerzony.