Złożymy wniosek do KE o rozpisanie nowego konkursu na dofinansowanie dla unijnych firm produkujących amunicję - zapowiedział na konferencji prasowej wiceminister aktywów państwowych Marcin Kulasek. "Jeśli będziemy mieli twarde fakty o zaniedbaniu, nie wykluczamy postawienia Jacka Sasina (byłego szefa MAP) i Mariusza Błaszczaka (byłego szefa MON) przed Trybunałem Stanu" - zaznaczył.

"Będziemy składać wniosek do KE o rozpisanie nowego konkursu" - zapowiedział Kulasek, odnosząc się do programu UE o wspieraniu produkcji amunicji 155 mm.

Kulasek o odpowiedzialności PiSu

Według wiceministra to rząd PiS ponosi pełną odpowiedzialność za wyniki konkursu rozpisanego przez KE na dofinansowanie dla unijnych firm zbrojeniowych.

"Wnioski trzeba było składać od początku października do 13 grudnia ub.r., czyli podczas sprawowania rządów przez PiS" - powiedział wiceszef MAP. Dodał, że wnioski złożyły tylko trzy polskie firmy na kwotę 11,5 mln euro, przy czym dwie z nich nie spełniły wymaganych kryteriów. "Spółki nie dostały wsparcia od Polskiej Grupy Zbrojeniowej, nad którą zarząd sprawowało MAP" - wyjaśnił.

"Jeśli będziemy mieli twarde fakty o zaniedbaniu, nie wykluczamy postawienia Jacka Sasina (byłego szefa MAP) i Mariusza Błaszczaka (byłego szefa MON) przed Trybunałem Stanu" - zaznaczył.