Dla czwartku Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje występowanie niebezpiecznych zjawisk pogodowych: silny wiatr, gołoledź, śnieg, deszcze i 3-11 stopni Celsjusza. Zostały wydane ostrzeżenia.

Ilona Śmigrocka z IMGW nie ma dobrych wiadomości o pogodzie na czwartek: "Różna mieszanka opadów plus silny wiatr. Głównie we wschodniej części kraju śnieg będzie przechodził w deszcz, a opady spowodują gołoledź. Opady marznące mogą się przytrafić również na zachodzie".

Porywisty wiatr i niska temperatura odczuwalna

Czego jeszcze spodziewać się po pogodzie w czwartek? W późniejszych okresach dnia na zachodzie Polski będzie padać, ale jeszcze intensywniejsze opady pojawią się na północy. Temperatury jak na listopad zwyczajne, bo około 10 stopni, jednakże niech nas to nie zwiedzie: "Termometry będą pokazywać taką wartość, jednak warto dodać, że silny wiatr będzie zmieniał odczuwalną temperaturę - będziemy odczuwać 5 stopni mniej" - mówi synoptyczka.

W czwartek najchłodniejszy będzie wschód kraju – zaledwie 3 stopnie. W centrum trochę cieplej, 8 stopni. Ale w całym kraju da o sobie znać silny wiatr z kierunku południowo-zachodniego, który w porywach będzie osiągał około 85 km/h w większej części terytorium, natomiast w górach i nad morzem nawet 95 km/h. Zaleca się uwagę i ostrożność.