15 stycznia ruszyła rejestracja na szczepienia osób, które skończyły lat 80, zaś od 22 stycznia rejestrować mogły się również osoby powyżej 70. roku życia. Szczepienia zaczęły się 25 stycznia. Jest to tzw. etap I szczepień.

PAP zapytała posłów i senatorów z tej właśnie grupy, czy już zaszczepili się przeciw koronawirusowi.

Senator KO Barbara Borys Damięcka powiedziała, że jest już po szczepieniu dwiema dawkami. Jak dodała, pierwsza dawkę szczepionki otrzymała w styczniu, a drugą w lutym i nie miała po szczepieniach żadnych kłopotów ani dolegliwości.

Reklama

Również wiceprzewodnicząca klubu KO posłanka Iwona Śledzińska-Katarasińska przekazała, że zaszczepiła się już dwie dawkami szczepionki.

Senator KO Bogdan Borusewicz poinformował, że zaszczepił się pierwszą dawką, czeka na drugie szczepienie. W podobnej sytuacji jest senator PiS Michał Seweryński. Na swoja kolej na szczepienie czeka były minister obrony narodowej, poseł Antoni Macierewicz (PiS).

Szczepienia przeciw COVID-19 rozpoczęły się w Polsce 27 grudnia ub. r. od tzw. etapu "0", w którym szczepionkę mogły przyjąć m.in. służby medyczne, pensjonariusze domów pomocy społecznej czy pracownicy ośrodków pomocy społecznej.