To niedobrze, że do tej pory nie ma ustawy reprywatyzacyjnej – przyznaje gość RMF FM, Andrzej Halicki. Szef warszawskiej Platformy Obywatelskiej w rozmowie z RMF FM mówi, że taka ustawa była gotowa już w 2008 roku, a później w 2011 roku. „Biję się w piersi, nie byłem na tyle przekonujący, żeby mojego premiera kilka lat temu przekonać do tej ustawy” – przyznaje Halicki.

„Nie było zwłaszcza zgody ze strony ministra finansów. Źle, że wtedy jej nie przyjęliśmy” – dodaje. Według Halickiego konieczna jest komisja śledcza do spraw reprywatyzacji. „Uważam, że jest potrzebna, bo akurat w tym wypadku nie jest bagatelnym, czy i w jaki sposób powstawało prawo, a właściwie nie powstawało” – uzasadnia gość RMF FM. Likwidacja CBA i IPN? Zdaniem Halickiego żadna instytucja nie może być nadużywana przez partie polityczne.

„CBA nie powinno działać w takiej formule” – twierdzi Halicki. Mówiąc o IPN, szef warszawskiej PO twierdzi, że „instytut z orzełkiem w koronie nie może służyć manipulacjom lub partyjnej doktrynie”.