Z lewicą nigdy nie było mi za bardzo po drodze, ale świeże spojrzenie Partii Razem, partii, która nie dostała jak na razie histerii antypisowskiej, chociaż walczy z PiS, budzi moją sympatię.
Partia Razem przekonuje, że ona jedyna dba o najbiedniejszych, a PiS to tylko farbowane lisy. Ma ku temu dwie drogi ataku. Jedna – progi dochodowe są za niskie. Druga – świadczenie powinno być uniwersalne. OK, ale i PiS pewnie by chciał tak zrobić. Pytanie: za co?
Razem twierdzi, że zna odpowiedź na powyższe pytanie: trzeba podwyższyć podatki najbogatszym. I tu mają haka na PiS, bo to w końcu „partia elit”, a przecież potrzeba „innej polityki”.
Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.