Choć Prawo i Sprawiedliwość wycofało się z przekazania 20 mln złotych z budżetu na dofinansowanie Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, to o. Tadeusz Rydzyk może liczyć na pieniądze z innych źródeł. - Z pewnością będziemy wspierać, bo to jest bardzo dobre przedsięwzięcie, a czy wsparcie będzie z takiego, czy z innego źródła, to już jest zupełnie inna sprawa - zapowiedział w rozmowie z Superstacją poseł PiS Marek Suski.

Dopytywany przez reportera Superstacji, czy zamiast studentów związanej z o. Rydzykiem uczelni, pieniądze mogą trafić na inny cel redemptorysty, np. źródła geotermalne odpowiedział: - Nie wiem, nie potrafię odpowiedzieć w tej chwili, ale na pewno będziemy wspierać szkołę i to wszystko, co robi ojciec Tadeusz, bo to jest dobre dla Polski - powiedział Superstacji Suski.

Nadmienił, że wycofanie się z dotacji dla uczelni o. Rydzyka wynikało jedynie z wątpliwości, czy można z "takiego paragrafu przekazać pieniądze z innego ministerstwa". Pieniądze miałyby pochodzić z przesunięć w ramach budżetu w obszarze kultury i teatru.