W Polsce trzeba przebudować prawie wszystkie sfery życia. Dlatego partia KORWiN przekonuje, że ma gotowe rozwiązania wielu problemów. Ugrupowanie przedstawiło w Warszawie swój program wyborczy.

Poseł Przemysław Wipler mówił na konferencji prasowej, że w programie są propozycje zmian fundamentalnych, ale też konkretnych poprawiających życie Polaków. Chodzi między innymi o likwidację podatków PIT i CIT, zmniejszenie ministerstw z 19 do 6 oraz wprowadzenie zasady milczącej zgody administracji publicznej polegającej na tym że jeżeli urzędnik nie wydał decyzji, to dzieje się to o co wnioskowaliśmy do urzędu.

Jeden z liderów partii KORWiN dodawał, że program ugrupowania jest wyjątkowy na tle innych - bo jego przedstawiciele nie obiecują rozdawania Polakom pieniędzy.

Ugrupowanie Korwin-Mikkego i Wiplera proponuje m.in. zmniejszenie liczby posłów do 444, wybieranych w okręgach jednomandatowych. KORWiN chce również by to Senat stał się
najważniejszym organem stanowiącym ustawy. Partia chce także skończyć z "fikcyjną" darmową służbą zdrowia oraz likwidować specjalne strefy ekonomiczne. Według badania Estymatora dla Newsweeka, partia ta może w wyborach liczyć na 7% głosów.