O 10-tej rozpocznie się w Warszawie programowa konwencja wyborcza Polskiego Stronnictwa Ludowego „Samorząd - tu zaczyna się Polska”.

Poseł Piotr Zgorzelski, przewodniczący sejmowej komisji samorządu terytorialnego, powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że podczas konwencji przedstawiciele wszystkich szczebli samorządu przekażą na ręce prezesa partii Janusza Piechocińskiego kontrakt dla Polski lokalnej - dekalog najważniejszych spraw samorządowych. „Prezes to podpisze i zobowiąże się, że reprezentacja PSL-u w nowej kadencji Sejmu będzie działała na rzecz Polski lokalnej, na rzecz samorządów” - powiedział Zgorzelski.

Rzecznik klubu PSL Jakub Stefaniak wyjaśnił IAR, że "dekalog" to zbiór problemów, z którymi borykają się samorządy, a które powinny zostać rozwiązane przez parlament następnej kadencji. „Wiele partii mówi o tym, że samorządy to ważna część sprawowania władzy w Polsce, ale żadna z nich nie przedstawiła do tej pory konkretnych propozycji. My to robimy” - powiedział Stefaniuk. Dodał, że podczas konwencji ludowcy na pewno odniosą się do planów Jarosława Kaczyńskiego, dotyczących utworzenia dwóch dodatkowych województw. „Samorządowcy są nimi bardzo zaniepokojeni” - powiedział Stefaniak.

Konwencja odbędzie się na Stadionie Narodowym.

Reklama