Beata Szydło powtarza swój przekaz o dopisaniu pytań do wrześniowego referendum. Tym razem kandydatka PiS na premiera zwraca się do prezydenta Andrzeja Dudy, by uwzględnił ten wniosek.

Chodzi o to, by w referendum 6 września znalazły się pytania o wiek emerytalny, posyłanie 6-latków do szkół i ochronę Lasów Państwowych przed prywatyzacją. Beata Szydło deklarowała w Stalowej Woli, że chce, by w ten sposób obywatele mieli większy wpływ na rządzenie. "Dlatego zwracam się do pana prezydenta Andrzeja Dudy z prośbą, ażeby te 3 pytania o obniżenie wieku emerytalnego, o to czy dzieci 6-letnie mają pójść do szkoły i o Lasy Państwowe w tym referendum również się znalazły. Niech w to święto demokracji, jakim jest referendum - niech wszyscy Polacy mają poczucie, że to jest ich święto, że to jest ich dzień" - powiedziała kandydatka PiS na premiera.

Wczoraj w wywiadzie dla Telewizji Republika Andrzej Duda nie wykluczył rozszerzenia referendum o kolejne pytania. Prezydent mógłby w tym samym dniu rozpisać kolejne referendum dotyczące trzech proponowanych przez PiS kwestii. Wcześniej wniosek Beaty Szydło odrzucił Bronisław Komorowski.

Reklama