Niemiecki dziennik „Sueddeutsche Zeitung” przekonuje, że powinno się rozważyć bojkot piłkarskich mistrzostwa, które odbędą się za trzy lata w Rosji. Powodów nie brakuje - pisze komentator gazety.

Jak czytamy, piłkarscy działacze przekonują, że bojkot imprez sportowych nic nie daje. Ale skąd mamy wiedzieć czy jest tak naprawdę, skoro zawsze kategorycznie wyklucza się taką możliwość.
Niemcy, Wielka Brytania i inne kraje mają wiele dobrych powodów, aby nie pojechać na mundial do Rosji albo przynajmniej poważnie tym zagrozić. Autor tekstu przypomina o rosyjskiej agresji na wschodzie Ukrainy i o zamieszeniu z wyborem nowych władz FIFY, czyli światowej federacji piłkarskiej.

Europejskie związki piłki nożnej nie powinny bezbronnie dawać się wciągać w skorumpowany system Seppa Blattera. Dlatego przedstawiciele Europy powinni przynajmniej pogrozić bojkotem mundialu i połączyć to z jasnymi żądaniami. Jak czytamy, do faktycznego bojkotu byłoby jeszcze daleko. Ale kto z góry wyklucza taką opcję, odbiera sobie możliwość wpływu na rzeczywistość - pisze komentator gazety.