Policjant z Karoliny Południowej oskarżony o zabójstwo czarnoskórego mężczyzny. Zarzuty postawiono po tym, jak ujawniono nagranie, na którym widać jak biały funkcjonariusz strzela do uciekającego, nieuzbrojonego człowieka.

Do incydentu doszło w sobotę w North Charleston, kiedy policjant Michael Slager zatrzymał samochód kierowany przez 50-letniego Waltera Lamera Scotta. Według lokalnych mediów, powodem było zepsute jedno ze świateł. Na nagraniu widać, że po krótkiej rozmowie mężczyzna zaczyna uciekać, a funkcjonariusz oddaje w jego kierunku kilka strzałów. Scott następnie pada na ziemię. Dochodzenie w tej sprawie wszczął Departament Sprawiedliwości.

Czarnoskóry mężczyzna był w przeszłości dziesięć razy aresztowany, głównie za uchylanie się od płacenia alimentów oraz nie stawianie się na rozprawy sądowe.

W Stanach Zjednoczonych rocznie ginie kilkaset osób, postrzelonych przez policjantów. Ogromna większość przypadków jest jednak kwalifikuje się jako działanie konieczne, a zarzuty stawiane są nielicznym. Uniknął ich miedzy innymi

Darren Wilson z miasta Ferguson, który w sierpniu ubiegłego roku śmiertelnie postrzelił czarnoskórego nastolatka Michaela Browna, co doprowadziło do fali protestów i zamieszek.