Francuska prasa wiele miejsca poświęca batalii Frontu Narodowego o pokonanie demokratycznej lewicy i prawicy w wyborach do władz lokalnych. "Le Figaro" pisze także o determinacji Donalda Tuska wobec Moskwy.
Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk w wywiadzie - do którego nawiązuje francuski dziennik "Le Figaro" - stwierdza, że utrzymanie sankcji wobec Rosji jest koniecznością.
"Tusk nazwał naiwnością wiarę w dobrą wolę i słowa Putina" - pisze dziennik.
"Dla Przewodniczącego Rady Europejskiej jedynym sposobem na wsparcie wysiłków dyplomatycznych niemieckiej kanclerz i prezydenta Francji, zmierzających do wprowadzenia w życie ustaleń z Mińska, jest utrzymanie obecnych sankcji" - stwierdza "Le Figaro".
Dziennik ponadto zajmuje się przedwyborczym pojedynkiem między Frontem Narodowym a tradycyjną neo-gaullistowską, demokratyczną prawicą z UMP. Wyniki sondaży balansują na granicy błędu statystycznego. Na skrajną prawicę Marine Le Pen, która jest pewna zwycięstwa, chce głosować 30% zapytanych, na UMP - o jeden procent mniej, zaś na znajdujących się u władzy socjalistów - zaledwie 19 procent.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.
Wpisz adres e-mail wybranej osoby, a my wyślemy jej bezpłatny dostęp do tego artykułu