Będzie audyt sejmowy dotyczący kilometrówek krajowych. Wcześniej jednak sprawą - jak poinformował marszałek Sejmu - zajmie się komisja regulaminowa.
Reklama

Radosław Sikorski nie wykluczył, że po audycie, który zarządzić ma szef Kancelarii Sejmu, nastąpią zmiany dotyczące rozliczania wyjazdów krajowych, tak aby posłowie mieli możliwość udowodnienia swojej rzetelności w wykorzystywaniu tej części ryczałtu na biuro poselskie.

Radosław Sikorski dodał, że w swojej sprawie czeka spokojnie na rozstrzygnięcie prokuratury. "O ile wiem prokuratura jeszcze nawet nie zaczęła postępowania sprawdzającego. Mamy w Polsce domniemanie niewinności, a zaczynam mieć wrażenie że mamy domniemanie winy. To nie fair"-stwierdził marszałek Sejmu.

Wczoraj Prokuratura Generalna uznała, iż decyzja śledczych o odmowie wszczęcia postępowania w zakresie kilometrówek krajowych Radosława Sikorskiego "była przedwczesna".

Prokuratura Rejonowa Warszawa-Śródmieście otrzymała zawiadomienie w sprawie przekroczenia uprawnień, które dotyczyło wydania przez Radosława Sikorskiego, w ciągu 6 lat, około 80 tysięcy złotych na podróże poselskie. W marcu odmówiła jednak wszczęcia postępowania.
Radosław Sikorski poinformował także, że po akceptacji marszałka Senatu zostaną wprowadzone zmiany dotyczące wyjazdów zagranicznych. Posłowie nie będą mogli samochodem podróżować dalej niż 1300 kilometrów od Warszawy.